Pubiõhtu vol2: tehtud!

Reede õhtul kohtusid 17 investorit ning Bondora esindaja Karl Anton Tallinnas, Baieri keldri nimelises pubis.

Karlile armu ei antud ning küsimusi Bondora kohta kostus tõenäoliselt rohkem kui Vändrast saelaudu buumi tipphetkel saada võis.

Pubiõhtu tarbeks sai reserveeritud Baieri keldris Sakste kamber. Tegu oli eraldiseisva ruumiga, kuhu mahtus istuma 18 inimest. Iseenesest väga suurepärane koht järgmiste sarnaste ürituste korraldamiseks. Olgu ära mainitud, et kohale tulid kõik registreerinud osalejad. Suured tänud täpsuse eest!

Kuigi pubiõhtu formaat nägi ette erinevate varaklasside üle arutlemist, siis Bondora esinduse kohaloleks muudeks teemadeks aega ei jätnud. Õige kah!

Mõningased teemad, mida pubiõhtul käsitleti:

 • Kommunikatsioon, kommunikatsioon, kommunikatsioon
  Investorid andsid selgelt märku, et isegi kui süsteemid ei tööta vajalikus funktsionaalsuses, siis igasugustest muudatustest või ebafunktsionaalsustest tuleks anda rohkem teada. Samuti võiks mõelda Bondora blogi loomise peale (hetkel see idee siiski lükati Bondora poolt tagasi seoses suure haldusvajadusega).
 • Institutsionaalsed investorid
  Ameerika otselaenamise portaalid kasutavad suures osas juba täna institutsionaalsete investorite abi laenutaotluste täitmisel, sest erainveostorid ei suuda laenumahtu täita. Bondora tänane soov on siiski läbi ajada võimalikult suures mahus väikeinvestoritega just kogukonna loomise ja stabiilsuse eesmärgil.
 • Laenuturu arengud
  Kuigi täna võetakse 20-36 miljoni väärtuses laenutaotluseid ühes kuus vastu, siis läheb veel mõni hetk aega, et mahtusid suurendada. On lootust, et käesoleva aasta lõpuks tehakse 5-7 miljonit eurot aktiivset laenukäivet kuus. Laenude nõudlus on praegu heal tasemel. Portaalis on keskeltläbi 1 kuu laenukäibe jagu vaba raha investeerimisootel.
 • Intressid
  Krediidi kulukuse määr on pikka aega püsinud üsnagi stabiiliselt 30-35% vahemikus. Senikaua kuniks muutuseid näha ei ole, ei tundu ka mõtekas kunstlikult intresse alla viima hakata.

Ootan kommentaaridesse ka pubiõhtul osalejate mõtteid-ideid Bondora osas.

Advertisements

5 thoughts on “Pubiõhtu vol2: tehtud!

 1. Ester

  Tore kohtumine oli! Hea oli kuulda Bondora tuleviku plaanidest. Loodan, et ka Bondora sai kasulikku tagasisidet. Kasulik oli ka teiste arvamusi ja nippe kuulata. Head meelt valmistas ka see, et tõesti nii erinevatelt elualadelt inimesed investeerimisega tegelevad.
  Aitäh korraldajale!

  Meeldib

 2. Mihkel

  Kasulik kohtumine oli! Sain palju ideid ja paljudest asjadest aru, mida varasemalt lihtsalt polnud oskust ja aega ise välja selgitada. Suur aitäh korraldajale! Meeldis ka kohtumise dünaamika, et vahepeal kuulasid kõik Karli ja siis iga teatud aja järgi tegid kõik korraga suu lahti ja jagasid teadmisi:)

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s