Bondora tegevust reguleerib nüüdsest Inglismaa finantsinspektsioon

Allikas: Bondora

Otselaenamise ettevõtte Bondora (varasemalt tuntud kui isePankur) tegevust reguleerib nüüdsest Inglismaa finantsinspektsioon (Financial Conduct Authority). FCA poolt väljastatud otselaenamise litsents on Euroopa ainuke spetsiaalselt ainult otselaenamisega seotud ettevõtetele suunatud litsents, mis valdkonda kuuluvaid ettevõtteid reguleerib. Nüüdsest on Bondora üks väheseid otsarahastamisega tegutsevaid ettevõtteid maailmas, kes antud litsentsi raames tegutseb.

„See, et meie tegevus on nüüdsest järelevalve all on hea uudis kõikidele meie klientidele üle Euroopa,“ kommenteeris Bondora tegevjuht Pärtel Tomberg ning lisas, et ettevõtte kliendid saavad sellest, et Bondora nüüdsest FCA järelevalve alla kuulub suurt kasu. „Oleme tõenäoliselt ainuke Inglismaa väliselt registreeritud otselaenamise ettevõte, kes antud järelevalve alla kuulub. See on midagi sellist, mille suunas oleme tegutsenud juba mitu aastat,“ lisas Tomberg.

Tegevusluba suurendab ettevõte usaldusväärsust ning kehtestab inspektsiooni poolt sätestatud nõuded, mida Bondora täitma peab. Sätestatud nõuded tagavad, et Bondora ning teised otserahastamisega tegelevad ettevõtted pakuvad oma klientidele turvalist, läbipaistvat ja jätkusuutliku teenust. Reeglite hulka kuuluvad teiste hulgas mitmed äritegevust reguleerivad nõudmised (peamiselt klientide informeerimise ja reklaamtegevusega seotud valdkondades), minimaalne kapitalinõue, klientide raha kaitsmisega seotud reeglid,  tegevusplaan olukorraks kui platvorm ei ole suuteline oma äritegevust jätkama ning muud erinevad nõuded.Juba tänasel päeval täidab Bondora enamusi kehtestatud reeglitest, kuid sätete täielikuks vastavusse viimiseks on kehtestatud üleminekuperiood.

Kuni praeguseni tegutsesid Bondora ja enamus teisi otselaenamise ettevõtetest ilma tegevusloata, tulenevalt sellest, et spetsiaalselt otselaenamise ettevõtetele kohandatud litsentsi varasemalt ei eksisteerinud. Inglismaa finantsinspektsioon väljastab otselaenamisega seotud ettevõtetele tegevuslubasid alates 2014. aasta aprillikuust.

Bondora on otserahastamise teenus, mis ühendab omavahel laenusoovijad ja laenajad üle kogu maailma. Tänaseks tegutseb Eestist pärit Bondora 29 riigis üle Euroopa ning ühendab omavahel rohkem kui 90 000 klienti. Bondora kaudu saavad laenusoovijad mõistliku kuumaksega laenu ning laenajad tulu laenusoovijatele laenatud rahalt. Tänaseks on ettevõte vahendanud laene rohkem kui 16 miljoni euro ulatuses ning laenajad on teeninud tulu rohkem kui 1.6 miljonit eurot.

Bondora tegevusloa number on 665420 ning on leitav aadressilt http://fca-consumer-credit-interim.force.com/CS_RegisterSearchPageNew.

Rahapuu blogi kommentaar:

Hallilt alalt reguleeritud alale saamine on iga sotsiaalpangandusettevõtte suur unistus ning Bondora on tõsist sammu oma arengus edasi astumas. Üleminekuperioodi lõppedes peab Bondora vastama hulgale nõuetele, kus olulistemaks on klientide raha kaitsmise kava ning tegevusplaan portaali pankrotistumise korral. Tegu on kindla märgiga stabiilse ja eduka portaali loomise suunas. Vägagi oodatud uudis!

Bondora is now regulated by FCA

Bondora, an Estonian peer-to-peer lending site, is now regulated by UK’s Financial Conduct Authority.

Since april 2014, FCA started to issue licences to peer-to-peer lending companies. Bondora was amongst first ones to receive official licence (number 665420, http://fca-consumer-credit-interim.force.com/CS_RegisterSearchPageNew).

CEO of Bondora, Pärtel Tomberg was happy to announce that being regulated is definitely positive step for Bondora and to it’s clients: “We are probably the only peer-to-peer lending company based outside UK, which is regulated by FCA. This is something that we had been working for a long time”.

There are certain rules that regulated companies must follow, for example:

  • minimum capital requirement
  • clients money protection rules
  • agenda for cases if company should not be able to maintain it’s everyday processes

 

Advertisements

One thought on “Bondora tegevust reguleerib nüüdsest Inglismaa finantsinspektsioon

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s