Kaks pilti, mida investor peaks täna omavahel võrdlema

isePankuri Bondora laenuinvestorite pubiõhtul rääkisime isePankuri Bondora (harjumusel on suur jõud) investoritega rebrändingu mõjust ja laenutaotluste arvukusest.

Kuigi pubiõhtust on varsti juba nädal möödas, siis Bondora laenutaotluste stend näikse ikka veel olevat hõre. Rebrändinguga lubati meile suuremat laenumahtu, kaua võiks aega minna olukorra normaliseerumiseni?

snapshot2

Parim Eesti laenutaotlus on hetkeseisuga 16 protsendi peal. Vaid üks Soome laen on veel kõrgema intressiga, kuid Soome turu eriärasusi teades (viivist ei saa) ei tundu pakkumine ilmselt väga apetiitne olema.

Tujutõstjaks võiks pidada järgmist pilti, mis näitab reaalselt tänase päeva väljastatud laenulepinguid (päev ei ole samas veel lõppenud!).

Kiire matemaatika annab tänase päeva Eesti lepingute mahuks umbes 50 tuhat eurot (19 lepingut), kusjuures madalaim intress on 15% ning see on ka ainus alla 20% piiri olev laenuleping (ilmselt tulemus mõnevõrra muutub, sest kell 20.00 lähevad töösse praegu pakkumisel olevad lepingud põhiturult). Samas üle 30% olevaid lepinguid on vähemalt 6.

Tegelik pilt ei ole siiski nii hull kui laenutaotluste leht meile seda maalida üritab.

snapshot1

 

 

Advertisements

12 thoughts on “Kaks pilti, mida investor peaks täna omavahel võrdlema

 1. Kristi

  Jah, väga petlik on see, et lukku läinud kiirtaotlused kaovad nüüd kordades kiiremini lehelt. Enne oli lihtsalt 10-15 rida, mis olid juba täidetud pakkumised. Seega paistab olukord hullem, kui tegelikult on. Lisaks, võrreldes eelmise aasta veebruariga on seis jätkuvalt parem 😀

  Meeldib

   • Kristi

    Ma pole päris kindel. Loota võiks, aga täna ma nägin olukorda, kus mu raha läks pakkumisse ning see sai täis, ning pakkumine kadus lehelt ära. Samas teade, et laen on välja läinud saabus paarkümmend minutit hiljem. See on pigem lihtsalt vist infovoo puhastamine.

    Meeldib

 2. sanderots

  Kas ka Teil on Bondora leht juba eile õhtust saadik maas? Alguses ei laetud lehte lihtsalt ära, kuid nüüd ütleb Chrome, et tegelikku lehte ei ole võimalik laadida ka see on ebaturvaline.

  Meeldib

  • Tauri

   Avad järgmise lehe:
   https://www.bondora.ee/et/invest/primary-market

   Sealt võtad pealkirja “Aktiivsed laenutaotlused” alt lahti ‘Ava otsingufilter’

   Filtrisse sisestad:
   ‘Laenutaotluse vanus’ – kuni 1 päev
   ‘Riik’ – Eesti (mina toimetan sellel turul, mistõttu valisin Eesti, kui tahad kõiki turge, siis ei vali seal midagi.
   ‘Otsi arhiivist’ – paned linnukese kasti.

   Sellisel puhul otsitakse kõik Eesti laenutaotlused üles, mis on 1 päeva jooksul läinud arhiivi ehk need on laenutaotlused, mis on töösse antud.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s