isePankurist jälle mahlad väljas?

Vähemalt poolteist aastat olen keerutanud mõtet uus auto osta. Mitte uus-uus, vaid ikkagi kellegi kasutatud masina, mis minu jaoks oleks uus. Nüüd asusin tegevusse. Auto24.ee on mul ilmselt juba peas. Tuleb tõdeda, et ilmselt on naise valik kordades lihtsam kui auto ostmine. Sest naise spidomeetrit ei saa kerida… vist.

isePankuris on taaskord kätte jõudnud vaiksed ajad. Viimase nelja päeva jooksul ei ole mu ainus isePakkuja endast elumärke näidanud. Kas mahl on süsteemist väljas ja tuleks pageda?

Ma arvan, et muretsema veel ei peaks. Esmalt seetõttu, et olen suunanud oma isePakkuja püüdma A1000 lepinguid. Paraku A1000 inimesed saavad praegu Krediidipangast soodsamalt laenu (sihtlaen.ee) kui isePankurist, mistõttu on nemad meelitatud konkurendi rüppe. Kaasa arvatud mina ise. Nimelt kalkuleerisin välja, et väikene lisaraha pangast on auto ostmiseks nagunii vajalik võtta. Klassikaline autoliising oleks osutunud palju kulukamaks, mistõttu seadsin suuna väikelaenude poole. Kuna isePankurist alla 18% laenu saada on suhteliselt keerukas, siis pöörasin pilgu mujale. Swedbank arvas, et mulle üle 1500€ ei usaldataks. Kodupank Danske soovis hüpoteeki. SEB pakkus liisingut suure protsendi ja kaskoga ning üle jäigi Krediidipank. Kirjutasin pika raamatu Krediidipanga kliendihaldurile, kes väga viisakalt, pädevalt ja kiiresti selgitas võimalused ära. Tegin proovitaotluse, kust selgus, et saaksin laenu 14,9%  intressiga laenujäägilt. Lepingutasu 2% summast (liising tahtis iga summa puhul 190€, minu vajaduste juures oli see kordades liiga suur).

Sisuliselt kümme minutit tuli vaeva näha, et järgmisel õhtul oleks raha kontol. No questions asked. isePankuri klienditeenindus tundub sellise teeninduse valguses siiski aeglane ja kohmakas – samas investori seisukohast vaadates on suurem kontroll kindlasti parem.

Ehk et praegu on võimalik mujalt parematel tingimustel laenu saada, mistõttu isePankur nii elav antud momendil minu jaoks ei ole. See on muidugi halb, sest raha seisab kontol ja ei teeni intressi.

 

7 kommentaari “isePankurist jälle mahlad väljas?

 1. Kristi

  Ma arvan siiski, et sa saaks IP-st vabalt 12%ga laenu. Näha on, et portfell on tagatiseks niiet isegi kui isepakkujatega täis ei tule, siis tuleb käsitsi ikka ‘oma inimesele’ täis see.

  Meeldib

 2. Lauri B

  Sellise intressiga ei võtaks elu sees laenu, veel vähem mingi plekist lehma ostu tarvis. See auto peab sul ikka eriliselt palju tootlust andma, et sellise intressiga oled nõus ostma. 🙂 Ka IP-st nimelise 12% intressiga laenu saades kujuneb krediidi kulukuse määraks aastas miski 17% vähemalt. Liiga kirves.

  Meeldib

  • Tauri

   Ma ei oleks nii kriitiline.

   Sest a) mul oli vaja väikest lisaosa, b) tegu on intressiga laenujäägilt (selle erisuse kohta olen teinud blogipostituse “Kes varastas meie raha?”, c) kõike ei saa võtta nii tuugalt tootluse järgi. Selle loogika kohaselt võiks ainult kõige odavamat jahu süüa ning muud toitu ei oleks vaja, ent siiski me ostame omale head-paremat. Võiksin ju osta paarisaja eurose odava ‘rondi’ ja selle ringi kulgeda, kuid autost saadav emotsioon on minu jaoks seda intressi väärt.

   Lisaks jälgin ma pigem rahavoogusid kui pelgalt intressi ning liising + kasko oleks kuumaksena tulnud kallim kui võtta pisut laenu lisaks (ja katsetada ära teise teenusepakkuja teenus).

   Meeldib

 3. Joosep

  Mis puutub “spidomeetri kerimisse”, siis naistelt ei saa ilmselt “õiget läbisõitu” kunagi teada.
  Uuringud on näidanud, et mehed lisavad partnereid ja naised vähendavad. 😉

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s