Kuuülevaade: VEEBRUAR 2014

Veebruar on mitu head päeva minevik olnud ning käes on täpselt paras aeg teha veebruarikuust kokkuvõtteid.

Kuigi pilgud maailmas on suunatud praegusel ajamomendil peamiselt Ukraina tegemistele, siis vahelduseks prooviks vaadata kohalikus rahakotis toimuvat. Ahjaa, Eesti pidas eile õhtul Gibraltari vastu jalgpallis sõpruskohtumise, mis hoolimata jube igavast ja inetust mängupildist võideti 2:0. Woohoo.

isePankuril enam nii hästi läinud ei ole. Peale 16 kuud kestnud suurejoonelist mahtude kasvatamist tuli veebruaris esimest korda alla vanduda positiivsele kasvule. Jaanuar oli veebruarist lihtsalt sedavõrd tugevam (kuigi ka pikem), et 1,37 miljonilisest laenukäibest veebruaris ei piisanud jaanuari 1,67 miljonilise laenukäibe ületamiseks. Midagi katastroofset ma siit välja ei loeks. Vahepealne püssirauapuhastus loobki parema võimaluse suuremaks kõmmutamiseks.

Kuna isePankuri statistikat saavad kõik lugeda iseseisvalt portaalist, siis sellel rohkem ei peatuks.

Blogis oleme uuendanud ‘Eesmärkide‘ vahelehte ning seoses sellega muutnud pisut üleüldist vaadet ja eesmärgiloomet. Kindlasti kiigake see vaheleht üle ning pange paika oma selleaastased eesmärgid ja looge nende saavutamiseks stabiilne ja arengut soosiv süsteem.

snapshot1 Vaatamiste koguhulk jäi vähesel määral jaanuarile alla, ent see tulenes lühema kuu eripärast. Päevane vaatamiste hulk oli veebruaris 172 ühikut (jaanuaris 167).

Grandioosne eesmärk on saavutada blogiga 2014. aasta lõpuks 100 000 vaatamist. 23 tuhat ja mõni kopikas peale on juba olemas. 🙂

Taaskord kutsuks huvitatuid üles kaasautoriteks ning samuti oleme huvitatud intervjuude tegemistest investorite kui sotsiaalpanganduses laenajatega. Anna meile endast teada läbi kontaktivormi!

Kuidas läks portfellil?

Laekumised on olnud jätkuvalt head. Olgu ära märgitud, et tegu on modifitseeritud laekumistega, kuna isePankur jätkuvalt ei kuva numbreid korrektselt. Kui väljastan 10€ laenulepingu ning kogu 60 kuulise perioodi oodatav intress on 8€, ent laenuvõtja maksab laenu ennetähtaegselt tagasi, siis planeeritud intress ei tohiks minu meelest enam 8€ olla. Intress on tasu raha kasutamise eest ning kui see varem tagastatakse, siis sellega kaob õigustatud ootus algselt kokkulepitud intressisummale.

snapshot1Järgmised aasta aega on minu jaoks selles mõttes põnev aeg, et portfell on täna juba piisavalt hästi hajutatud ning sellega võiks saada juba mõõta laenude tagastamise dünaamikat aastaringselt. Praegu tundub, et talvekuud on tõepoolest nõrgema laekumisega (3. kuu oli märts, ent siis oli portfell alles liiga ‘õhukene’, et seda allapoole jõnksu tõsiselt võtta.

snapshot1Tulugraafik on jaanuariga võrreldes enam-vähem samas kohas. Vahe on reaalselt alla euro. Märtsis peaks tulemus olema juba parem kui viimased kaks kuud on olnud.

Lõpetuseks üks pilt mahlameestele. 🙂

snapshot1

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s