Punased laenud: morca portfell

morca on paljudele Rahapuu blogi lugejatele juba tuntud investor isePankuris, mistõttu tema tutvustamise peale aega rohkem ei raiskaks (aeg pidavat olema raha ja raha pidavat olema alati vähe).

Viimastel päevadel on isePankuri (ja Omaraha) foorumis käinud rooside sõja laadne tegevus. Küll pussitatakse ühelt poolt, siis nähvatakse teiselt poolt ja kurikaga väänatakse vajadusel ka lagipähe. Seni kuni reaalne raha mängus on, jätkuvad võitlused ka lahingutandril, mistõttu on mul olnud seda teatrit küllaltki huvitav kaasa jälgida. morca tegi asja minu jaoks veel põnevamaks jagades oma isePankuri portfelli punaste laenulepingute kohta pisut infot. Agaralt krõbistasin mingisuguse statistika numbritele taha, et näha üleüldist punaste laenude potentsiaali raha koju tuua.

morca, loodan, et Sa ei pahanda!

snapshot36

Punases laenulepinguid on morca portfellis täna 178 tükki. Mitmed laenuvõtjad korduvad, mistõttu kalkuleerisin kokku unikaalsete kasutajate arvu. Tugev 121 erinevat nime tuli kokku.

Antud portfelli laenud pärinevad portaali algusest alates (2009.a.) ning täpsemad numbrid on näha ülevaloleval graafikul. Üks põnev asi, mis mulle silma jäi (ja millele morca tungivalt viitab) on käesoleval aastal laekunud punased lepingud, mida oli kokku 37% kogu punastest lepingutest. Ehk et kõikidest punastest lepingutest laekus mingisugune raha selle aasta esimese 44 päeva jooksul lausa 37,6% juhtudest. Minu meelest väga märkimisväärne tulemus!

Põhiosa on seniks tagasi maksnud 14,61% võlgnikest ning vaid ca 12% laenuvõtjatest on tänaseks selles olukorras, kus tagasi ei ole makstud mitte pennigi (loe: eurosenti) või on ühel korral mingisuguses summas teinud tagasimakse. Seega võiks oodata 88% lepingute puhul progressi (unikaalsete kasutajate kohta ei jõudnud süvitsi minna), mis tegelikult sarnaneb suuresti isePankuri 86% taastumismääraga (jah, need asjad ei ole üks ühele võrreldavad, ent analoogia on siiski leitav).

Hea meelega rohkemat lahti ei harutaks praegu. Saate ise ajude gümnastikat morca statistika kallal teha!

Disclaimer: Vabandan ebaladusate lausete ja kirjavigade eest. Tööl on suhteliselt palju teha ning ‘analüüsid’ on seetõttu kodus peale tööd põlve otsas kokku treitud. 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s