isePankuri graafikutele lisati pisut meiki ja huulepulka, kuid…?

isePankuri meeskond on otsutanud statistilisi graafikuid paremini visualiseerida. Või siis vähemasti proovis ja välja tuli nagu ikka..

Silmale kergemini hoomatavamad graafikud koos asjalike numbritega on kindlasti midagi sellist, mida iga P2P investor tahaks näha, et saada kiire ja adekvaatne pilt portfellis toimuvast. Paraku juhtus taaskord jälle midagi sellist, mis on isePankurile juba tüüpiliseks veaks saamas.  Tegevusahel näeks minu meelest välja umbes selline:

1) Keegi midagi kusagil omaette arendab (disainer?)

2) Kedagi ‘suuremat’ väga ei huvita, mida esimese punkti ‘keegi’ arendab ja lihtsalt noogutab kaugusest kaasa

3) launch

4) investorid vaatavad üsnagi ehmatunult üksteisele otsa ja küsivad ‘mis paganat nüüd juhtus?’

5) investorid teevad lärmi, mitte midagi ei muutu

6) investorid kehitavad õlgu ja ütlevad ‘paratamatus’

Hetkel oleme peatunud punkti 4 juures. Ennustan, et homse päeva jooksul on foorumis arutelud lahti.

Mis on probleemiks saanud?

Funktsionaalsus, funktsionaalsus, funktsionaalsus. Ja funktsionaalsus.

Mitmel puhul on funktsionaalsuses järele antud ning graafikuid on raske lugeda. Õigemini võimatu lugeda. Loetamatul graafikul ei ole mitte mingisugust mõtet ning 50 ja enama tuhande kliendiga ettevõte peaks sellised apsakad siiski välistama (näiteks rahavoogude graafik, samuti portaali investeeringute kvaliteedi graafik)

Võrdleme nüüd näiteks rahavoogude graafikut enne ja pärast. Mul on küll vaid üks jupikene vanast graafikust näidata, kuid ehk ajab asja ära. Sinine kastikene näitab kuu kasumi suuruse, kusjuures ülemine äär näitab ära laekunud intressi + põhiosa, alumine äär aga põhiosa laekumist.

ENNE

Raha

 PÄRAST

snapshot20Okei, lõpp on veel arusaadav, kuid mis siin alguses toimub? Loetavust ei ole enam, kahjuks.

Olen piilunud Simon Cunninghami ja Peter Rentoni blogisid (lendingmemo.com ja lendingacademy.com vastavalt), kus on USA suuremate P2P platvormide Prosper ja Lending Club kasutajapõhine statistikainfo näha. Minu meelest tunduvalt loogilisem disain ning andmeid on parem lugeda = suurem funktsionaalsus. Näiteks see, see ja see. Andmete kuvamisel võiks siiski lähtuda lakoonilisest talupojaloogikast ning näidata vajalikke numbreid võimalikult lihtsalt.

Mõni asi on minu meelest ka loetavamaks muutnud. Näiteks investeeringute profiili graafik. Selles osas aplodeeriksin disainerile, kuna graafiku kontrastsuse tõttu on tema lugemine tehtud suhteliselt lihtsaks.

ENNE

asd

PÄRAST

snapshot21

Samuti on heaks näiteks graafik, kuhu on joonistatud väljastatud laenumaht ning kliendibaasi suuruse muutus ajas. Andmete kuvamisel kasutatakse kahte y-telge, mis on sellise graafiku puhul must do elemendiks.

snapshot22

Korrektseid ja õige infoga hästiloetavaid graafikuid olen salamisi oodanud pikemat aega. Ilmselt on see üks unistustest, mis kunagi ei täitu?

8 kommentaari “isePankuri graafikutele lisati pisut meiki ja huulepulka, kuid…?

 1. stiivo

  Jah, eile kui see uus nägu ilmus, oli hämming suur. Mõtlesin kohe foorumis hädakisa tõsta, kuid tõmbasin end tagasi. Ei taha vingats ka välja paista.

  Varem sai kuu lõikes teada, palju plussis-miinuses oled, nüüd tuleb ise arvutama hakata.
  (kusjuures tekst graafiku juures ei lähe graafikuga kokku – realiseeritud kasumit graafikult välja ei loe).

  Kontrastsuse osas olen nõus – on parem.

  Meeldib

 2. Kristo

  IP kohta, et huvitav, et kas see oli normaalne, et ma sain mingi aeg, kui uurisin oma tuludeklaratsiooniandmed ning said CSV failina andmeid alla laadida koos laenajate isikuaandmetega ( Isikukoodid ja nimed ).

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s