Kiri isePankurile 14.01.2014 [täiendatud!]

[Postitust on täiendatud 15.01.2014 ning 16.01.2014]

Hei-hei!

Taaskord olen oma postkastist leidnud investorite murekirju, milles oodatakse isePankuri reageeringut. Nagu tavaks saanud, siis olen küsimused ühtsesse kirja kokku koondanud ning isePankuri meeskonnale edastanud. Olgu ära öeldud, et kirjavahetusse on kaasatud neli isePankuri töötajat, mistõttu meie mured, mõtted, ideed ja probleemid leiavad kindlasti tee isePankuri tagatubadesse!

Küsimustele vastati täna taaskord hämmastava kiirusega: 34 minutit peale küsimuste esitamist leidsin oma postkastist vastused isePankurilt.

2014. aasta neljandast nädalast liitub isePankuri meeskonnaga inimene, kes hakkab investoritega suhtlema ning administreerib foorumeid!

1) Investeeringute lehel kuvatavad investeeringud olid ennevanasti kuvatud neljal põhiliselt viisil: tagasimaksmisel, viivises, üle 60 päeva viivises, tagasimakstud. Tänaseks on lahter “Staatus” saanud omamoodi komistuskiviks, kus “viivises” kategooria on välja võetud ning asemele on tulnud “maha kantud”. Kui klikata “Tagasimaksmisel” peale, siis muude tingimuste samaks jäädes kuvatakse vaikimisi kõik portfellis olevad laenulepingud. “Üle 60 päeva viivises” kategooria näitab aga juba mittesihipärast tulemit, nimelt tagasimakstud lepinguid. “Tagasimakstud” kategooria viitab omakorda üle 60 päeva viivises ehk punases olevaid lepinguid. “Maha kantud” puhul kuvatakse minul praegusel momendil veel tühjust (vähemalt minul ei ole seal midagi kuvatud). Hetkeseisuga näib, et uuendus on kiiresti ära tehtud ilma elementaarse kontrollimiseta. Kuna selline käik on andmete interpreteerimist investori jaoks muutnud kehvemuse poole, siis huvitaks isePankuri vastavasisuline kommentaar olukorra tekkimise ja parandamise kohta.

Tundub, et seal tõlge vigane. Lasen selle homme parandada.

[Pärtel Tomberi täiendus 15.01] Tõlge on nüüd eesti keeles samuti olemas. Maha kantud laenude kohta kirjutasime tänases uudiskirjas.

2) Jaanuari alguses kasvasid enamike investorite viivislaenude osakaalud eelneva portfelli käekäiguga võrreldes kõrgustesse. Enamasti on tootlused aga jäänud samaks. Kas viivislaenude kuvamisel on tehtud mõni uuendus või on käesoleva aasta jaanuar olnud senimaani tagasimaksmiste osas nõrgem?

Uurin mis portfelliga on. Eelduslikult ja traditsiooniliselt on uue aasta algus inimestele finantsiliselt pisut keerukam.

[Pärtel Tomberi täiendus 15.01] Lühiajaliste viivislaenude suhe portfelli on tõesti kahekordistunud. Viivises summa kokku on küll 14,190 eurot. Proovin saada detailsema selgituse olukorrast.

[Pärtel Tombergi täiendus 16.01]

Olen võlataset edasi uurinud. Viivislaenude ulatus on juba päevaga vähenenud 16%. Oleme kontrollinud oma protsesse ja süsteeme ning kõik toimib tavapäraselt. Tegime samuti testkõned ning suurenenud võlgnevuste põhjuseks on peamiselt jõulude ja uue aastaga tekkinud kõrgemad kulutused, mis laenajate rahalise seisu sassi löönud. Täpselt sama olukord oli eelmine aasta detsembri ja jaanuari vahel.

Lühiajalised võlgnevused on talveperioodil kõrgemad, sest inimestel tekib seoses kütteperioodiga rohkem kulutusi. Võlatase taandub kevadel. Enamik neist võlgadest ei lähe üle 60 päeva ning tavapäraselt on kuu lõpuks (31/01) võlatase veelgi langenud.

3) Eelmise aasta lõpus kuulutasite välja suurema koostöö Creditreformiga. Kuidas on kolmanda osapoole lisandumine tulemusi andnud?

Psühholoogiliselt on olnud hea mõju. Paljud vanad laenajad reageerisid kirjade peale. Siiski on praegu veel vara teha põhjapanevaid võrdlusi.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s