Kiri isePankurile 07.01.2014

Viimasel ajal on kuidagi nii kujunenud, et olen investorite ja isePankuri vaheliseks sillaks olnud. Tundub, et selline lähenemine sobib ka isePankurile, kuna kirjale vastatakse juba üsnagi kiiresti.

Kui kellelgi on huvi isePankurilt midagi teada saada, siis võite küsimused kontaktivormi kaudu mulle edastada. Komplekteerin nad kokku üheks kirjaks edastan isePankurisse.

Täna küsisin isePankurilt kolm küsimust. Esimesed kaks tulid investorite poolt ning viimane minu enda huvist. Küsimused olid järgmised:

1) Kas isePankuril on plaanis luua automaatne süsteem, mis aitab paari klikiga saata vajaliku maksuinfo automaatselt tuludeklaratsiooni tänase käsitsi deklareerimise asemel? Pankadel on antud funktsioon näiteks olemas: kontrollid ning kui klapib, siis “kinnitad” ning süsteem automaatselt saadab tulemused maksuraportisse.

Sellist funktsiooni arendusplaanis kinnitatud kujul kahjuks ei ole. Eelnevatel vestlustel ei olnud Maksuamet võimeline meile sellist lahendust pakkuma, sest neil puudus selleks huvi ja ressurss.
 
2) Millal on võimalik saada eraldi statistikat Soome ja Hispaania laenude kohta. Täna on kõik ühes katlas koos ning ei anna piisavalt head ülevaadet turgude käitumisest. 
Muudatused on arendusplaanis ning soovime vähemalt CSV või Exceli formaadis andmed kättesaadavaks muuta järgmise nädala lõpuks.

3) Täna on meedias üsnagi palju kuulda isePankuri reklaame. Paraku ei erine ta mitte kuidagi suvalisest SMS laenu reklaamist ning sotsiaalpanganduslik pool ei tule nii palju välja kui võiks. Kas olete tahtlikult sotsiaalpanganduse pihta viitamise välja jätnud? Mul on usku, et kui viidata rohkem sotsiaalsele poolele ning toonitada inimeselt inimesele laenamist, siis võivad laenumahud suureneda, eriti täna kus laenu saab ka juba 10% määraga väikeste summade korral.

See on hetkel jäänud tahtlikult välja, sest sotsiaalpoolt ei ole osanud veel müügiargumendiks pöörata. Analüüsime meie sõnumeid, et leida, kuidas seda eristumist paremini välja tuua.

 

Advertisements

4 thoughts on “Kiri isePankurile 07.01.2014

 1. Kristo

  Tere
  Kas ma saan õigesti aru, et see tuludeklaratsiooni automaatne vormimine on ainult IP pankuris ja ma näen sealt ainult palju ma olen saanud tulu, kuid selle pean ikkagi maksuportaalis ise käsitsi vastaval real täitma. Võib peab lausa kohale minema maksuametisse ? Arvasin et IP saab kuidasgi otse saata :S

  Meeldib

  • Tauri

   Kristo,

   Tuludeklaratsiooni täitmise kohta teen kunagi ilmselt postituse kui deklaratsioonide täitmise aeg kätte jõudma hakkab.

   Deklaratsiooni täita on tõenäoliselt tõesti võimalik kolm erinevat võimalust:
   1) Automaatne saatmine peale tulude-kulude kontrollimist-kinnitamist (internetipangas võimalik)
   2) Käsitsi EMTA veebis deklaratsiooni täitmine (investeeringute puhul vajalik)
   3) Füüsiline kohaleilmumine (jään näite esitamisega hätta)

   Sinu ja minu puhul on kõige lihtsam võimalus täna valik number 2 ehk et kodus teed tuludeklareerimise perioodil (veebruaris hakkab) maksuameti veebikeskkonna kaudu oma tuludeklaratsiooni ära. Igat tehingut õnneks ei pea sisestama tuludeklaratsiooni, vaid see asi on lahendatud tuludeklaratsiooni punkti 7.1 all kahe kirjerea lisamisega. Esmalt deklareerid perioodi ja tulu intressituluna, teiseks deklareerid perioodi ja tulu viivistuluna (kui oled saanud viiviseid). Kogu sisestamise protsess peaks minu hinnangul aega võtma mitte rohkem kui 10-20 minutit. Seega pabistama ei pea.

   Nagu öeldud, et kui aeg kätte jõudma hakkab, siis võtame selle asja pulkadeks lahti ja räägime läbi. Kas siis siin blogis või foorumis.

   Meeldib

 2. stiivo

  Kui tuludeklaratsiooni ülevaadet teed, oleks tore, kui teeksid selgeks halbade laenude mahaarvamise temaatika. On olnud kirjatükke, et seda saab teha, kuid kuidas ja kas üldse, on küsimus. Sest mingi osa punaseid laene tuleb kunagi kindlasti tagasi ja see ajab asja segaseks.

  Kas siis teha tuludeklaratsioon punaseid arvestamata või siiski neid arvestades?

  Meeldib

  • Tauri

   Tegelikult tuleks ikkagi intressitulu täies mahus deklareerida kuna tegu on saadud intressiga, mis ei saa arvestada maha kantud laenude kahjumeid. Uurin EMTA’st järgi kas selline võimalus äkki rakendub, et saaksime maha kantud laenud maha arvestada intressitulust. Siinkohal siis tuleks omakorda teha vahet punasel laenul ning mahakantud laenul. Punane laen on kohtusse minev/läinud ja alles sissenõudmisel. Mahakantud laen aga on reaalselt maha kantud ja sellest tuleb kahjum sisse võtta.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s