2014. aasta väljakutse

2014. aasta väljakutse

Kas oleksid suuteline sellega hakkama saama?

Ma kavatsen seda proovida, eks näis kui kaugele jõuan. 🙂

Advertisements

5 thoughts on “2014. aasta väljakutse

 1. lauri liias

  Kas poleks lihtsam teha püsikorraldus ja maksta kord kuus. Säästad maksete pealt (näiteks 52*0,16 versus 12*0,16 SEB-s) ja pole aasta lõpus nii suurt rahalist koormust. Pealegi, kui ajastada püsikorraldus kohe pärast palgapäeva, siis vead kindlasti terve aasta välja.

  Meeldib

  • Tauri

   Head küsimused. Vastused siis järgmised:
   1) Mul ei ole ülekandetasusid
   2) 52 korda käsitsi kandes annab rohkem efekti, kui 12 korda automaatselt, sest paraku automatiseerimine ei anna isiklikule arengule midagi kaasa.
   3) Lisaks muidugi kindlasti väljavedamise kohta: kui kindlasti välja veaks, siis ei oleks eesmärgiseadmisel suuremat mõtet. Asi peaks olema natukene raske, et ta efekti omaks ja paneks raha rohkem väärtustama. Täna ma ei tea kas ma lõpuni üldse jõuan. 😉

   Meeldib

  • Kristi

   Idee on siin selles, et challenge on inimestele, kes muidu ei säästa. Kohe 1x kuus raha kõrvale panna oleks neile raske, aga alustades ühest-kahest dollarist nädalast näevad nad, et sa ei pea nii ‘paljust’ loobuma, selle nimel et säästa.

   Meeldib

 2. Tauri

  Tegu on eesmärgiseadmise ning distsipliini õppimisega. Kui sa kannad iga nädal 26,5€ kõrvale, siis aasta lõpuks oled sa ühte ja sama liigutust teinud 52 korda, kuid mida see Sulle õpetanud on? Minu meelest vaid rutiini, nagu meie igapäevaelu kipub niigi olema. Iga nädal iseennast ületades (ja leides üha suurimaid võimalusi oma raha säästa) annab võimaluse teha midagi fokuseeritult. Minu meelest on tegu ühe parima harjutusega eesmärkide seadmisel, täitmisel ja kontrollimisel (arvestades Eesti palkasid), sest summa suurneb iga nädal, teda täita on suhteliselt kerge ning kontrollivõimalus põhimõtteliselt kohene.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s