Ootamine, ootamine, ootamine

Viimane Rahapuu blogipostitus pärineb 7. detsembrist. Kas olen blogi ja investeerimise soiku jätnud ja käega löönud?

Ei ole. Tegelikult olen vahepeal välismaiseid sotsiaalpangandusblogisid lugenud ja sealt mõtteid ammutanud. Näiteks räägitakse palju laenuturul investeerimise pikaajalisusest ning investorile tähendab see tegelikult ootamist. Ootamist ja veel k0rd ootamist. Sealjuures tuleb olla üsnagi kannatlik.

Kui vaatan selle aasta jooksul juba saadud intressitulu ning võrdlen seda järgmise aasta planeeritud intressituluga, siis vahe on jämedalt võttes 4 kordne. Tõenäoliselt järgmise aasta intressitulu lõpptulem erineb selle aasta intressitulu lõpptulemist isegi rohkem kui 4 korda, kuna plaan on siiski jätkata sissemaksete tegemist ning tagasituleva raha uuele ringile laskmist (kaasa arvatud intressid). Järgmise aasta suurema intressitulu realiseerimist tuleb aga pea aasta otsa oodata.

isePankuris on vahepeal muutunud nii palju, et nüüdsest saadetakse iganädalaselt uudiskiri investoritele. Samuti tundub, et isePankuri esindus on foorumis aktiviseerunud.

Kunagi eelmine kuu käisin välja mõtte Omarahasse investeerimise kohta ning väga tugevat tagasisidet veel ei ole selle kohta saanud. Üks idee on olnud Kasvukonto avamine lapsele (keda mul küll veel ei ole) ning sinna hakata igakuiselt kandma lastetoetuse määra ulatuses raha. Täna on lapsetoetuse summa 19 eurot ning kogu idee mõte olekski motiveerida lapsevanemaid oma lapse tuleviku peale mõtlema. Kuigi Omarahas investeerimine ei vaja samuti väga suuri summasid (alates 10 eurost), siis lisaks omalt poolt ka “vanemapanuse”, mis muudab summa pisut suuremaks ehk 30 euro peale.

Täielikult ma seda projekti veel läbi seedinud ei ole, kuna ajapuuduse tõttu ei ole olnud aega ja võimalust Omaraha portaali uurida. Jaanuariks tahaks aga mingisuguse otsuse vastu võtta.

2 kommentaari “Ootamine, ootamine, ootamine

 1. Olavi

  Omast kogemusest võin öelda, et Omarahas on mul hetkel võimalik investeerida rohkematesse laenudesse ning kõrgema intressiga kui isePankuris. Olen Omarahas tegutsenud alates juulist ja võlgades laenude kohta ei saa veel hetkel väga täpseid järeldusi teha, kuid praeguse seisuga on nende osakaal täiesti tiptop – 233 lepingut, 1 üle 90 päeva võlas ja 7 üle 30 päeva, praegu jõulude ajal kipuvad inimesed ka veidi rohkem võlgu jääma ma kahtlustan.

  Meeldib

  • Tauri

   isePankuri pankrotistunud laenude tipp peaks olema keskelt läbi kuues kuu alates laenu väljastamisest, mistõttu saad mõne kuu pärast tõenäoliselt sama paralleeli kasutades ülevaate punaste laenude osas. Praegu tundub asi Sul üsnagi apetiitne olema.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s