Kuuülevaade – NOVEMBER 2013

isePankuri laenumahud ületasid taas 1 miljoni euro piiri ühe kuu kohta. Läbi aja on isePankur väljastanud ca 8,28 miljoni euro väärtuses laene, Omaraha.ee vastav number on 3,80 miljonit eurot. Sotsiaalpangandusturu suurus on seega juba üle 12 miljoni euro!

Vahepeal on isePankur andnud teada laienemisest Slovakkia turule. Ühes novembrikuu postituses tegime pisikese ennustuse järgmiste turgude kohta, kuhu isePankur järgmisena laieneb. Eeldasime küll põhipauku Lätist, kuid tegelikult sammuti Slovakkiasse. Usume, et Läti on järgmine! 🙂

  1. Läti (see oleks ilmselt enam kui 50% kindel)
  2. Leedu
  3. Poola
  4. Rootsi
  5. Taani
  6. Ungari
  7. Slovakkia
  8. Tšehhi
  9. Austria

rahapuu

Blogi külastatatvuse trend on olnud languses üsna mitu kuud jutti. November ei toonud selles osas muutuseid ning langus jätkus. Kokku kirjutasime vaid 9 postitust.

Blogis tehti novembris kokku sedakorda alla 2000 kliki.

kylastatavus

Parimaks artikliks osutus Portfelli kvaliteet novembris, mis kogus 57 klikki.

Rahapuu portfell

Portfell esines novembris suhteliselt hästi. Põhiosa laekumine on olnud stabiilselt üle 95% viimased 4 kuud jutti ning positiivne rida sai täiendust samuti novembris, kui laekumine oli 98,8%. Intressilaekumine jäi vaid õige pisut põhiosa laekumise tulemusele alla ning oli 98,4%.

Olgu ära mainitud, et iga kuu korrigeerin numbrid “õigemaks”, mis tähendab, et kui mõni laenajatest peaks laenu ennetähtaegselt tagastama, siis muudan planeeritud laekumiste numbrid vastavusse reaalsusega. Näiteks kui keegi laenab 1000 eurot aastaks ajaks ning tagasi maksma peab koos intressidega 1500 eurot perioodi lõpuks, siis poole perioodi pealt laenu tagastades ei ole enam õigus oodata intressimakseks 1500-1000 = 500 eurot, vaid vähem. isePankur paraku sellist dünaamikat arvesse ei võta, mistõttu tuleb varem tagastatud laenude kohta järge ise pidada.

laekumine

Kasumlikkus oli tavapäraselt hea, ületades 25% piiri üsnagi kindlalt. Kasumlikkus tähendab kasumi protsentuaalset osakaalu antud kuu laekumistest. Pikemaajalisem eesmärk on teenida konstantselt 50% laekumistest kasumit.

Arvutan järgmiselt: kogu laekumine perioodi jooksul – planeeritud põhiosamaksed

Kasumlikkust mõjutab olulisel määral ennetähtaegselt tagastatud laenude esinemine, mis tõmbavad kasumlikkust alla, kuna intressi laekumise osakaal väheneb ja planeeritud põhiosa suurus suureneb. Enne novembrikuu viimast tööpäeva oli kasumlikkus 55% kandis, kuid ennetähtaegne laenutagastus kukutas lõpliku tulemuse alla 40%. Eks see ole vihje, et portfelli diversificaion rate on siiski veel liiga madal.

kasumlikkus

Kasum on portfelli kasvades samuti kasvanud.

kasum

Intressimäärad on olnud pisut languses. Novembri keskmine intressimäär oli 25,21%. Kuna viimase 7 kuu jooksul on toimunud kõikumine 24-28% koridoris, siis suuri häirekellasid tööle veel ei paneks.

intress

Tootlus kõikus novembris 20-22 protsendi vahel. Palgapäevadel oli ta suurem, vaiksemal ajal väiksem.

tootlustava

Panin korra huvi pärast tootlusgraafikule kaks joont juurde tehnilise analüüsi varamust, et näha tootlusgraafiku selgemat muutumist. Alumine joon näitab põhjasid, ülemine joon tippusid. Siit on hästi näha graafiku muutumise dünaamika, mis koridorijoonte järgi võiks meile ette ennustada peatset stabiliseerumist 21-23 protsendi ümber (ülemine ja alumine joon on õigepisut kiivas üksteise suhtes ning pikemas perspektiivis võiksid kusagil tulevikus lõikuda). Täna muret tundma veel ei peaks, sest liikumine toimub ühes kanalis, korra alumises ääres, siis ülemises ääres. Väljamurdmise korral peaks strateegia korra üle vaatama (õigemini kahe kuu taguse strateegia, kuna sotsiaalpanganduse viiteaeg on ligikaudu kaks kuud).

tootlusjoontega

Küsimuste ja mõtete korral kirjutage kommentaar!

Kui keegi sooviks teha kaastööd sotsiaalpanganduses, siis anna endast teada!

 

Üks kommentaar “Kuuülevaade – NOVEMBER 2013

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s