Laienemine Saksamaale ei tule veel nii pea kõne alla

isePankuri laienemisplaanid on jätnud investoritele nõrgapoolsema mulje isePankuri platvormist: Soome turu negatiivne reaktsioon* on paljuski kandunud edasi Hispaania turule, mistõttu investorid on jäänud esialgu pigem äraootavale seisukohale edasise suhtes.

Saksamaa portaal crowdstreet.de on teinud isePankuri tegevjuhi Pärtel Tombergiga intervjuu eelmisel kuul. Intervjuust teeme lühikese eesti keelse kokkuvõtte Rahapuu blogi lugejatele. Inglise keelne artikkel loetav siit!

Hispaaniasse laienemise kolm kandvat teesi

 1. Halb majandusolukord on tekitanud olukorra, kus isegi head laenajad ei saa enam laenu. Tegu on suurepärase olukorraga uue ettevõtte jaoks, kes soovib turule tulla ja kergemini turuosa võita.
 2. Arvuliselt on hästitasustatud ja stabiilseid laenuvõtjaid Hispaanias rohkem kui Soomes ja Eestis kokku. Turupotentsiaal on miljardites eurodes.
 3. Majanduskriis on loonud soodsa pinnase “palgapäevalaenajate” ** turu suuremaks kasvuks. Kindlasti on selliste laenajate hulgas ka väga häid laenuvõtjaid, kes sooviksid mitmed “palgapäevalaenud” hiljem koondada madalama intressiga laenuks.

Saksamaale laienemise plaan ei ole täna päevakorras, Saksamaa turule sisenemine eeldab panganduslitsentsi ning mille puudumise tõttu Saksamaale laienemine on päevakorrast maha võetud. Võib-olla mõne aasta pärast!

Uusi sihtmärkturge on 10 kandis. Suuresti sihitakse turge, mille valuutaks ei ole euro ning turusihte on hetkel kokku umbes 10. Turu avamisest antakse teada sel momendil, kui ollakse valmis laenutaotluseid vastu võtma.

Kuna vahest on päris meelelahutuslik lotot mängida, siis Rahapuu pakkumine nende umbes kümne turu osas oleks:

 1. Läti (see oleks ilmselt enam kui 50% kindel)
 2. Leedu
 3. Poola
 4. Rootsi
 5. Taani
 6. Ungari
 7. Slovakkia
 8. Tšehhi
 9. Austria

Lotoõnne pole mul eriti kahjuks olnud, seega .. 🙂

Pärteli vastused on tegelikult sellises kontekstis üsnagi arukad ja laiem pilt mulle kui investorile hoomatavam. Miks nad vaid ise sellest rohkem senimaani avalikult rääkida tahtnud ei ole? Õnneks võetakse nüüd peagi tööle kliendisuhete juht, äkki kaasneb sellega rohkem läbipaistvust ja avatust.

* Võlgnevuselt hakatakse arvutama viivist 0,2 protsenti iga viivitatud kalendripäeva eest (va. Soome residentide puhul tulenevalt seadusest)

** Palgapäeva laen on kuni palgapäevani võetav väikesemahuline laenusumma, millega finantseeritakse oma tavapärast tarbimist ning mis üldiselt makstakse palgapäeval ära. Enamasti on tagasimakstav summa tunduvalt suurem kui esialgne summa (nt. 50€ laenatakse vs 125€ makstakse tagasi).

Kui soovid mõne artikli kirjutada sotsiaalpanganduse teemadel ja see ka Rahapuu blogis avaldada, siis võta meiega ühendust läbi Facebooki kommuuni postkasti.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s