LHV Varahalduse nooremanalüütik Kristiina Kirtsi on näinud kõvasti vaeva ning kokku pannud mõned graafikud Hispaania laenuturu kohta. LHV ei näe Hispaania turul veel paranemise märke, mistõttu tasub ka tänastel sotsiaalpanganduse huvilistel oma investeeringuid tehes paika panna riskitaluvus Hispaania laenudesse investeerides. Minu soovitus oleks Hispaania laenude hoidmine kuni 10% portfellist (sama Soome puhul!), kuna täna ei tundu riski-kasumi suhe väga hästi paigas olevat. Miks investeerida 20% tundmatusse Hispaania laenu, kui sama summa oleks võimalik sama või kõrgema intressiga suunata kohaliku majanduse turgutamiseks?
Hei,
Ei soovita hetkel isegi seda 10% Hispaaniale panna.
Kasulikum oleks isegi 10-12% anda just kodumaal 🙂
MeeldibMeeldib
Jah isegi 10 protsenti tundub kole suur investeering olevat tundmatu Hispaania puhul. Ise ühe investeeringu tegin ja jään ootama, mis sellest saab! Hetkel on pilgud suunatud siiski ainult Eesti turule!
MeeldibMeeldib
Tegelikult on ikka nii, et kui laen hapuks ei lähe, siis on Eesti majandusele kasulikum ikka see, kui sa (me) intressid väljastpoolt Eestit kogume ning raha siin ära kulutame. Eestisse laenates ei suurenda me raha hulka siin, Eestist välja laenates anname küll sealse riigi sisetarbimisse lühiajaliselt raha juurde aga pikas perspektiivis (laenu kestvuse ulatuses) toome sealt raha ära.
MeeldibMeeldib
Olavi, nõustun enam-vähem. Sest kui näiteks eestlane töötab Soomes, kuid raha kulutab Eestis, siis on laenuvõtmisel intressitulu sama hästi kui oleks Hispaania või Soome laenuga tegu.
Eesti laenud on investoritele täna ennast paremini tõestanud ning selles osas ma pigem vaataks ikkagi koduturule.
Aga peatselt on investeerimisspekter üsnagi lai:
– Eesti
– Läti
– Soome
– Hispaania
– Poola
– Slovakkia
– Sloveenia
– Iirimaa
MeeldibMeeldib