Hispaania – millal läheb elu paremaks?

LHV Varahalduse nooremanalüütik Kristiina Kirtsi on näinud kõvasti vaeva ning kokku pannud mõned graafikud Hispaania laenuturu kohta. LHV ei näe Hispaania turul veel paranemise märke, mistõttu tasub ka tänastel sotsiaalpanganduse huvilistel oma investeeringuid tehes paika panna riskitaluvus Hispaania laenudesse investeerides. Minu soovitus oleks Hispaania laenude hoidmine kuni 10% portfellist (sama Soome puhul!), kuna täna ei tundu riski-kasumi suhe väga hästi paigas olevat. Miks investeerida 20% tundmatusse Hispaania laenu, kui sama summa oleks võimalik sama või kõrgema intressiga suunata kohaliku majanduse turgutamiseks?

Advertisements

4 thoughts on “Hispaania – millal läheb elu paremaks?

 1. Kristo

  Jah isegi 10 protsenti tundub kole suur investeering olevat tundmatu Hispaania puhul. Ise ühe investeeringu tegin ja jään ootama, mis sellest saab! Hetkel on pilgud suunatud siiski ainult Eesti turule!

  Like

 2. Olavi

  Tegelikult on ikka nii, et kui laen hapuks ei lähe, siis on Eesti majandusele kasulikum ikka see, kui sa (me) intressid väljastpoolt Eestit kogume ning raha siin ära kulutame. Eestisse laenates ei suurenda me raha hulka siin, Eestist välja laenates anname küll sealse riigi sisetarbimisse lühiajaliselt raha juurde aga pikas perspektiivis (laenu kestvuse ulatuses) toome sealt raha ära.

  Like

  • Tauri

   Olavi, nõustun enam-vähem. Sest kui näiteks eestlane töötab Soomes, kuid raha kulutab Eestis, siis on laenuvõtmisel intressitulu sama hästi kui oleks Hispaania või Soome laenuga tegu.

   Eesti laenud on investoritele täna ennast paremini tõestanud ning selles osas ma pigem vaataks ikkagi koduturule.

   Aga peatselt on investeerimisspekter üsnagi lai:
   – Eesti
   – Läti
   – Soome
   – Hispaania
   – Poola
   – Slovakkia
   – Sloveenia
   – Iirimaa

   Like

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s