Kritseldasin Excelisse mõned numbrid ning selgus, et diversification rate ehk jaotusmäär on 0,36%. Umbes kuu aega tagasi oli antud näitaja 0,45%, seega portfelli stabiilsemaks muutumisel on kena samm edasi astutud. Uueks eesmärgiks on allapoole 0,3% jõudmist.
Negatiivselt üllatas A1000 kategooria osalkaal kõikidest lepingutest. Eeldasin, et see number on nüüdseks üle 70%, tegelikkus on tunduvalt madalam. Samas A kategooria laenud moodustavad üle 90% laenuportfellist.
Novembris on enamus väljastatud laenudest senimaani olnud A1000 kategoorias, üks A600 ning üks B600 on samuti sekka sattunud.
Ära hulluks mine oma numbritega. Soovitan tegeleda sisusliste asjadega.
MeeldibMeeldib
Ma kahtlen, kas alla 0,5% minnes mingit vahet eriti on riskitasemes.
MeeldibMeeldib
Jään siinkohal täpse numbrilise vastuse võlgu.
Siiski on teinud Prosper vastavasisulise uuringu, kus selgus, et need portfellid, milles on rohkem lepinguid, on keskmiselt edukamad. Tõsi, jaotusmäära ja tulususe vahel seal otsest seost välja ei tule.
http://www.lendacademy.com/prosper-showing-the-importance-of-diversification/
Kõhutunde kohaselt arvan, et 0,25% võiks olla optimaalne (see tähendakski sisuliselt seda 400 lepingu näidet).
MeeldibMeeldib
Samuti käsitletakse siin teemas diversifitseerimist (küll jällegi umbmääraselt, kuna räägitakse lepingute arvust): http://www.lendacademy.com/how-much-diversification-is-enough/
MeeldibMeeldib
Kas julgust Hispaaniasse ei ole olnud investeerida?
MeeldibMeeldib
Hispaania laenulepinguid on portfellis praegu 0tk. Soome lepinguid 4-5tk.
Kui isePankur 2009 turule tuli, siis üsna algusaegadel olin juba kursis IP pakutava teenusega, kuid oma rahaga riske võtma ei kippunud – ma ei teadnud kuidas laenuturg käitub. Nüüdseks on mingisugune pikem ajalugu Eesti lepingutel olemas ja nendesse olen ka investeerinud. Soome ja Hispaania puhul ei tea ma lepingute käitumise puhul veel midagi, mistõttu olen pigem järelejooksja kui esimeste hulgas.
Praegu ei paku need riigid veel huvi.
MeeldibMeeldib