Härra Rahavunts tegutseb!

Juuli lõpus  tegin põgusa tutvustuse Härra Rahavuntsile Rahapuu blogis. Tegu on juba “pensionile” läinud kolmekümnendates ameeriklasest pereisaga, kes tänu ülimale kokkuhoidlikkusele ja headele investeeringutele on finantsiliselt oma tegevustes vaba.

Mind köitis tema tegevuste juures sotsiaalpanganduse pilootprojekt, kus ta otsustas raha laenata inimestele läbi Lending Clubi. Kiika siia!

13 kuud on möödunud alates projekti algusest. Kuidas on läinud ja mis on tehtud?

Rahavunts seadis enesele eesmärgiks teenida 13% tootlust pärast hapuks läinud laene. Õigemini soovis ta teada saada kas 13% tootluse saavutamine on võimalik juhul kui eduvalemist puuduvad õnn ja enneolematud analüütilised oskused.

Kolm korda kandis Rahavunts Lending Clubi platvormile 10 000 dollarit. Esimest korda projekti alguses, teist korda neli kuud ning kolmandat korda kümme kuud projekti algusest. Hapude laenude (isePankuris investeerijate jaoks kui kollased + punased laenud) moodustavad 33 000 dollarilisest portfellist vaid 550 dollarit. Juhul kui eeldame hapude laenude täielikku kaotamist, siis on Rahavunts teeninud jämedalt võttes 2500 dollarit kasumit ehk sissepandud summaga võrreldes on ta teeninud üle 8% omakapitalilt tootlust. Mingi osa hapudest laenudest saadakse aja möödudes tagasi, mis tähendab veelgi suuremat omakapitali tootlust. Aga see on tõepoolest väga jäme arvutus, sest ta ei ole raha lisanud vaid projekti alguses, vaid ka jooksvalt, mis tegelikkuses tähendab veelgi suuremat protsentuaalset omakapitali tootlust.

Tema on rahul. Mina samuti, sest lõpuks on kõigile inimestele olemas üks finantstoode, kus on võimalik raha kasvatada ilma suuri rahamägesid omamata.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s