Pankrotistumiste määrad

isePankur väljastas täna ühe informatiivse tabeli pankrotistunud laenude tagasisaamise kohta. Varasemalt on nad mitu korda väitnud, et 2010-2011. aastate pankrotistunud laenudest on kätte saadud enam kui 86%, kuid ühtegi tõendit selle kohta toodud ei ole. Tabel on leitav siit:

Default curves

Nagu graafikutelt näha võime, siis enne laenu esimese kaheteistkümne kuu lõppu toimub laenude kõige suurem pankrotistumine. 2009. aasta tipuhetkel pankrotistus üle 24% väljastatavatest laenudest ning toimus see teises kvartalis. Tänaseks on selle ajaperioodi tootlus aga positiivne – tagasi on saadud rohkem raha, kui põhiosana sisse pandi (allolevas tabelis tehtud tumedamaks).

pankrotid

NB! Arvud on võetud graafikutelt “silma järgi”, seega võib seal olla mõningasi kõikumisi sees võrreldes tegelikkusega.

Käesoleva aasta tulemused kuude lõikes (ülejäänud aastad on kvartaalselt):

2013pankrotid

Etteruttavaid järeldusi 2013. aasta kohta teha ei saa, kuna laenude esimesed 12 kuud ei ole veel kõigi puhul läbi. Siiski on näha, et jõulud ja uus aasta on toonud üsnagi impulsiivseid laenuvõtmisi endaga kaasa. Jaanuarikuu lepingutest on kuuenda kuu lõppedes rohkem punaseid, kui näiteks märtsikuus väljastatud laenudest.

Seega ei ole väga oluline, et portfell oleks kohe alguses puhas, vaid mõne aasta möödudes tuleks teha kokkuvõtteid väljastatud laenudest.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s