Pool oktoobrit läbi, millised on tulemused?

Peaaegu pool oktoobrist on läbi ning otsustasin teha kiire kokkuvõtte portfellis toimuvast. Eelkõige seetõttu, et soovin ise näha, kuidas portfellihalduses on läinud ning milliseid lepinguid sisse võtnud olen (kuna isePakkujate süsteem muutus, siis panin isePakkujad uuesti käima ning suurem osa pakkumistest on just isePakkuja poolt tehtud).

OKTjaotus

Laene olen oktoobris väljastanud juba rohkem kui viimasel kolmel kuul kokku. Nüüdsest väljastan põhiliselt kolme summat lepingu kohta: kas 5€, 10€ või 15€. Mõnikord olen samale kasutajale ka 2 või 3 korda andnud laenu summas 5€ lepingu kohta – et hiljem saaks ühe osa maha müüa järel turul.

Diversifikatsioonimäär on hetkeseisuga keskmiselt 0,4566%. Tulenevalt lepingute väärtuse varieerumise tõttu on diversifikatsioonimäär arvutatud keskmiseid kasutades. Diversifikatsioonimäär näitab, et kui üks laen peaks pankrotistuma, siis on tema negatiivne mõju portfellile keskmiselt 0,4566% (loogiliselt tuletatuna 5€ lepingu puhul vähem, 15€ puhul rohkem). Soovisin jaotusmäära viia allapoole 0,5%, mis nüüdseks on ka õnnestunud (mäletatavasti viimane kord oli diversifikatsioonimääraks 0,79%). Edaspidi proovin jõuda 0,4% peale.

Oktoobris väljastatud laenude keskmine intressimäär on käesolevaga 25,8%. Lepingute jaotus aga järgnev:

OKTlepingud

Minu meelest üsnagi korralikult olen saanud portfelli juurde just A1000 lepinguid, kuna nüüd on A1000 lepingute osakaal portfellis üle 58%. Tegu on lepingute arvuga, mitte summadega, kuna tõenäoliselt summaliselt on A1000 osakaal mõnevõrra suurem (ei ole seda kokku arvutanud, seega täpsemaid numbreid ei oska öelda).

Lepingute üldine jaotus portfellis:

OKTgrupid

Tootlusgraafikule tuleb juurde arvestada ca kahe kuuline nihe, seega oktoobris tehtavate investeeringute tegelikke tulemusi portfellile näeme alles detsembris-jaanuaris.

OKTtootlus

Kokkuvõtteks tahaks öelda nendele investoritele, kes isePankuri foorumis halamas käivad intressimäärade languse üle, et tegelikult ei ole “mahlased” intressid veel kusagile kadunud. Või kuidas muidu oleks Rahapuu portfellis oktoobri inivesteeringute keskmiseks intressimääraks 25,8% (sealjuures 68% moodustavad A1000 lepingud)?

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s