Kuuülevaade: SEPTEMBER 2013

isePankur

isePankuri hea hoog ei tundu raugevat. Väljastatud on kokku 5,77 miljoni euro eest laene, millest septembrikuu osa on 0,86 miljonit eurot. Kusjuures tegu on kõigi kuude rekordiga! Kaugel ei ole enam 1 miljoni euro kuukäibe ületamine ning isiklikult tahaksin loota, et selle aastanumbri sees suudetakse see tegu teoks teha.

Võrreldes 2012. aasta septembriga on kasv olnud tugev: 0,031 miljonit vs 0,86 miljonit ehk enam kui 27 korda.

septkvaliteet

Portaali keskmine netotootlus on kerkinud üle 19%. Üle 10% netotootlust teenib septembri seisuga üle 84% portaali investoritest.

septnetotootlus

Võrreldes augustiga on kasutajaskond kasvanud 27 000 liikme pealt 32 000 liikmeni ehk enam kui 5000 liikme võrra.

Blogi

Rahandusteema huvitab tõenäoliselt paljusid lugejaid, sest septembri vaadatavus jäi küll pisut alla augusti vaadatavusele, kuid oli sellegi poolest tubli 2300 klikki. Mina tänan!

septvaadatavus

Septembri lõpupoole olen olnud muude tegevustega suuresti hõivatud, mistõttu kvaliteetsete, sisukate ning huvitavate posituste tegemiseks ei ole paraku olnud nii palju aega kui sooviks. Oktoobri algus tõotab tulla sarnane septembri lõpuga, kuid keskpaigast loodan uuesti sisukamate artiklitega välja tulla.

Septembris (ka augustis) saite lugeda päris mitut kogenud investori intervjuud. Oktoobris on plaanis intervjueerida mõnda värskemat investorit. Samuti loodan maha saada mõne külalispostitusega. Seega uut ja huvitavat on plaanis nii mõndagi.

Rahapuu portfell

Mida suuremaks lähevad summad, seda paremaks on muutunud laekumine. Põhiosast laekus 99% planeeritust (üks punastest laenudest tegi märgatavas mahus tagasimakse, mis tänaseid numbreid pisut kergitab). Intressilaekumised andsid augustiga võrreldes pisut järgi, kuid tulemus oli siiski tubli 97%. Kokkuvõttes tubli 98,1% planeeritud laekumistest jõudis pärale.

septlaekumised

Kirjutasin ühe postituse puhastulust. Puhastulu üritan välja arvutada ka oma portfellis, arvestades kogu tegelikust laekumisest maha planeeritud põhiosa laekumise. Järele jääv osa on just kui “kasum” (tõsi, tulumaksu selle pealt ei ole arvestatud). Üheks mu eesmärgiks on samuti suurendada passiivse sissetuleku osakaalu ning nagu mitmel intervjueeritud investoril, siis samuti sooviks ise teenida kõrvalise tulu abil ühte kuupalka lisaks. Puhastulu indikaator annab mulle aimu, kus ma omadega olen ja kui kiiresti sinna liigun.

septpuhastulu

Septembri puhastulu moodustas ca 45% kogu laekumistest ning oli absoluutväärtuselt seni suurim summa üldse, mille teeninud olen. See on ka üsnagi loogiline tulemus, kuna päev päevalt lisan portfelli lepinguid juurde.

Tootlus on olnud üsnagi heal tasemel, ületades vahepeal isegi portaali keskmist netotootlust. Kõrgeimaks tasemeks jäi mõni kriips üle 20% ning üldiselt toimub kõikumine 18% – 20% vahel. Detsembriks tootlus tõenäoliselt mõnevõrra langeb, kuna septembris (tänu uuele isePakkujale) olen jäänud võib-olla magusamatest pakkumistest ilma ning portfelli on lisandunud palju A600 – A800 skooriga lepinguid. Eks näis.

septtootlus1

Investeeringute kvaliteeti ei ole jätkuvalt kuigi adekvaatne hinnata isePankuri meetodi abil, kuna graafikusse on millegi arusaamatu põhjuse tõttu lisatud tagasimakstud summa. Viivised + üle 60 päeva viivises olevate laenude osakaal portfellis varieerub 3-5% vahel enamasti. Uusi punaseid laene ei ole hetkel juurde tulnud. Nende arv on hetkeseisuga 3 (millest 2 on teinud mingisuguse tagasimakse ja 1 ei ole tagasi maksnud mitte ühtegi senti).

septinvesteeringud

Üldises plaanis kaalun pisut suurema summa portaali toomist, kuna nende 9 kuu jooksul on sotsiaalpangandus minu jaoks ennast piisavalt tõestanud. Samuti plaanin investeeringute tegemist alustada Omaraha.ee portaalis. Ikka ja jälle saab algus olema konservatiivne ja väikesesummaline.

Kui Sul on mõni hea mõte või idee, siis Facebooki kommuun või siinne kommentaarium aitab Sul küsimused minuni toimetada.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s