Tulumaks – millal maksta?

Hoiustelt makstava intressi puhul ei tule arvestada tulumaksukulu. Seda lihtsalt ei ole. Intress on küll tulu, kuid seaduse silmis on pankurid teinud piisavalt head lobitööd ning hoiuseintresse ei maksustata.

Sotsiaalpanganduses teenitavatest tuludest tuleb aga tulumaks tasuda ning tulumaksu edasilükkamine on küll võimalik, kuid äärmiselt ebapraktiline.

Tulumaksuga on ilmselt iga töötav inimene kokku puutunud. Lähed tööle, vormistatakse tööleping ning kätte saad teatud protsendi võrra väiksema summa (protsent on kõikuv tulenevalt maksuvabast miinimumist!). Mingi osa palgast on “haihtunud” kusagile vahepeale ning töötaja ei pea üldiselt väga jälgima, kuhu tema eest makstavad maksud lähevad.

Investeerimiskeskkonnas on olukord aga teine. Paljud osavamad investorid kasutavad investeerimiseks erinevaid juriidilisi kehasid – eks ikka mõttega makse optimeerida ja seda ei saa pahaks panna. Kes ennast ettevõtluskeskkonnas koheselt nii hästi ei tunne, see investeerib ilmselt eraisikuna. Siiski tekib põhjendatud küsimus, et mis siis kui laenuvõtja maksab paar kuud ilusati laenu ja intresse, kuid seejärel muutub ootamatult maksejõuetuks? Sellistele küsimustele vastuse saamiseks tasub lugeda Maksumaksjate Liidu poolt avaldatud artiklit: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartsection/item.php?itemid=1407

Kui räägime üldiselt tulumaksu tasumisest, siis seda tuleb teha kord aastas, enamasti esimeses kvartalis samaaegselt tuludeklaratsioonide täitmisega. Ärge unustage tuludeklaratsioone täita! 🙂

Advertisements

2 thoughts on “Tulumaks – millal maksta?

    • Tauri

      Kristo, karta ei ole midagi. Minu teadmiste kohaselt tuleb deklaratsiooni ümber kanda sisuliselt üks rida (5-7 väljaga?) isePankurist ja iga laenu kohta eraldi sissekannet tegema ei pea.

      Like

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s