Tulumaks – millal maksta?

Hoiustelt makstava intressi puhul ei tule arvestada tulumaksukulu. Seda lihtsalt ei ole. Intress on küll tulu, kuid seaduse silmis on pankurid teinud piisavalt head lobitööd ning hoiuseintresse ei maksustata.

Sotsiaalpanganduses teenitavatest tuludest tuleb aga tulumaks tasuda ning tulumaksu edasilükkamine on küll võimalik, kuid äärmiselt ebapraktiline.

Tulumaksuga on ilmselt iga töötav inimene kokku puutunud. Lähed tööle, vormistatakse tööleping ning kätte saad teatud protsendi võrra väiksema summa (protsent on kõikuv tulenevalt maksuvabast miinimumist!). Mingi osa palgast on “haihtunud” kusagile vahepeale ning töötaja ei pea üldiselt väga jälgima, kuhu tema eest makstavad maksud lähevad.

Investeerimiskeskkonnas on olukord aga teine. Paljud osavamad investorid kasutavad investeerimiseks erinevaid juriidilisi kehasid – eks ikka mõttega makse optimeerida ja seda ei saa pahaks panna. Kes ennast ettevõtluskeskkonnas koheselt nii hästi ei tunne, see investeerib ilmselt eraisikuna. Siiski tekib põhjendatud küsimus, et mis siis kui laenuvõtja maksab paar kuud ilusati laenu ja intresse, kuid seejärel muutub ootamatult maksejõuetuks? Sellistele küsimustele vastuse saamiseks tasub lugeda Maksumaksjate Liidu poolt avaldatud artiklit: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartsection/item.php?itemid=1407

Kui räägime üldiselt tulumaksu tasumisest, siis seda tuleb teha kord aastas, enamasti esimeses kvartalis samaaegselt tuludeklaratsioonide täitmisega. Ärge unustage tuludeklaratsioone täita! 🙂

2 kommentaari “Tulumaks – millal maksta?

    • Tauri

      Kristo, karta ei ole midagi. Minu teadmiste kohaselt tuleb deklaratsiooni ümber kanda sisuliselt üks rida (5-7 väljaga?) isePankurist ja iga laenu kohta eraldi sissekannet tegema ei pea.

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s