“Punane ju ei maksa tagasi!”

Huvi pärast jäin portfellis olevaid investeeringuid vaatama. Eelkõige seetõttu, et kuigi juba 7 laenu on tagastatud, siis nende puhul on ennetähtaegsete laenudega ning tuleval kuul lõppeb esimene laenuleping, mis on jõudnud oma lõpule nn orgaanilisel teel. Ehk siis laenuvõtja on iga kuu teinud vajalikus mahus makseid ning tuleva kuu makse on järjekorras viimane.

Tegu on A800 laenulepinguga, mis võeti Placeti kiirlaenu tasumiseks.

22sept laen maksmisel

Kui sealt laekub viimased 61 eurosenti, siis olen saanud 9 kuulise perioodiga 57 senti kasumit. Kasumi pealt pean tasuma tulumaksu 20% ehk 11,4 senti. Netotootluseks jääb seega 45,6 senti (ehk 7,13 krooni). Nii, palun tõstke käsi nüüd need inimesed, kes teenivad aastas näiteks 100€ pealt intressi rohkem kui 0,456€? PS! 0,456€ on saavutatud siiski 5 eurose algpanuse juures! Korrutame selle kahekümnega (100€), saame  9,12€ aastas. Saja euro pealt puhtalt kätte üle 9 euro intressi saada ei ole ju tegelikult nii paha tulemus? Ahjaa, laenuleping oli sõlmitud 23,5% intressimäära juures.

Kuulen juba kuidas tagumine rida protesteerib: “Aga paljud laenud on probleemsed ja raha ei tule koju!”.

Tõsi. Päris mitme laenuga on probleeme, kuid ma ei oleks nii negatiivselt meelestatud üleüldisema tulevikuperspektiivi suhtes. Praegu on mul ca 140-150 laenulepingut, millest alla 10 lepinguga on probleeme tänase seisuga. Number varieerub tegelikkuses 5 – 15 lepingu vahel, ehk sisuliselt on negatiivse mõjuga lepingute osakaal kuni 10% portfellist. Aga nad enam-vähem siiski maksavad!

Võlad ja viivised 22sept

Siit on näha, et pikas perspektiivis peaks tänase seisuga tagasi saama 34,16€ põhiosa, lisaks saamata olevad intressid ning lisaks viivised. Vaid üks punastest laenudest ei ole tänaseks mitte midagi tasunud, ülejäänud on vähemalt midagigi maksnud.

Risk on olemas. Aga risk ei ole nii suur, kui seda võiks arvata olevat.

8 kommentaari ““Punane ju ei maksa tagasi!”

 1. morca

  Ma isiklikult 5€ kaupa pigem ei panustaks. Põhjus selles, et kui laen läheb mõneks päevaks viivisesse ja kui oled investeerinud pisikese summa, siis viiviseid on arvatavasti seetõttu keerulisem (teinekord võimatu) saada. Krooni ajal said mõned sendid lihtsalt kätte, aga euro on kallim raha ja siin keerulisem 1. senti täis saada. Seega ma isiklikult pigem panustaks ühte laenu suuremaid summasi.

  Meeldib

  • Tauri

   Nõus – panus peaks olema suurem. Sinna suunda ka liigun samm sammult. Viimasel ajal on isePakkuja erisuste tõttu “paremad” laenud juba välja antud enne jaole jõudmist ning kehvematesse raha loopida ei soovi nii ülemäära.

   Meeldib

 2. Kristo

  Tere
  Mina olen ka tegelikult 5 euro mees, aga alates oktoobrist olen otsustanud hakkata suuremaid summasid sisse panema. Isepakkujat ma ei ole väga kasutanud, et olen laenud ise välja noppinud vaikselt ja mitte kiirustades. Siiani veel ei ole väga eksinud kah….27 laenust on 1 viivies. Pole vist väga hullu 🙂
  Ühesõnaga üritan jätkata ise 20 euro kaupa. Muidugi see tähendaks minu jaoks 3- 4 lepingut kuus .

  Meeldib

  • Tauri

   Soovitan hajutada.
   5€ >> A600 – A700
   10€ >> A800-A900
   15€ >> A1000
   20€ >> A1000, kel on väga head tingimused (madal DTI näitaja, vähe laene, soetatud kinnisvara jne).

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s