Järelmüük – laenude ostmine

Juba üsna mitu päeva ei ole põhiturult midagi head võtta olnud. Raha peab siiski raha tegema, mistõttu otsustasin ära proovida isePankuri järelturu ostja seisukohast vaadatuna. Ostuprotsess on ääretult lihtne, mistõttu siia eraldi õpetust selle kohta tegema ei hakka. Teen vaid kerge ülevaate ostetud laenudest.

Ostsin kaks laenu, millest üks oli 5€ ja teine 10€ põhiosa suurusega. Juurdehindlus oli mõlemal puhul 5% ning laenud on 48 kuud pikad. Ühtegi makset neil veel senimaani olnud ei ole. Krediidigrupid vastavalt A800 ja A1000. Intressimäärad olid 33,5% A800 puhul ning 28% A1000 puhul. Tootlus päris nii suur kujunema ei saa, sest juurdehindlustasud söövad mingi osa tootlusest ära. Sellegi poolest ootan tootluseks 24-28% vahele.

Ühel heal päeval selle aasta sees proovin ka Omaraha keskkonna ära investorina. Tõsi, 10€ olen 2012. aastal sinna korra sisse kandnud, ent kuna keskkond tundus toona minu jaoks kaheldavama väärtusega, siis otsustasin sinna mitte investeeringuid teha. Praegu, olles P2P laenamisega rohkem kursis, siis usun, et kartused olid asjatud.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s