isePakkuja uuenes!

Üpris mitu aega tagasi laienes isePankur teenusega Soome turule. Investorite jaoks oli tegu ühe kolgata teega, kuna ootamatult investeerisid isePakkujad paralleelselt Eestiga ka uuele turule. isePakkujate profiile luues investorid sellise käiguga aga ei osanud arvestada, mistõttu paljud isePakkujad tühistati. Loomulikult kaasnes sellega valjuhäälne protestilaine ning paar päeva tagasi sai seetõttu teoks uute isePakkujate kasutusele tulek.

isePakkuja on investeerimisprofiil, mis lubab investori nimel teha laenutaotlustesse pakkumisi vastavalt paika pandud kriteeriumitele. isePakkujate kasutuselevõtmine on viinud tehingukiirused kõrgemale tasemele.

Mida uut pakuvad uued isePakkujad?

Esmalt pean nördimusega tõdema, et isePakkuja ei luba luua alla 10 euro suuruseid profiile, seega on senimaani minimaalseks olnud 5 eurone panus puudu isePakkujatest. Õnneks manuaalselt saab 5 euroseid investeeringuid teha.

Viie euroste panuste puudumine isePakkujates sunnib välja mõtlema uusi strateegiaid laenupakkumiste tegemisel. Väga mõistlik oleks olnud järgmine strateegia:

 • 5€ summa C600 – A600
 • 10€ summa A700 – A800
 • 15€ summa A900 – A1000

Suurem summa väiksema riskiga laenutaotlusele. Siiski loodame, et see viga parandatakse peagi ning 5€ minimaalne panus lisatakse isePakkujatesse.

Kuidas luua isePakkuja profiili?

Riskitasemeid on võimalik valida vastavalt oma investeerimisharjumustele. Selleks on loodud kolm põhilist riskiprofiili: Konservatiivne, Mõõdukas, Agressiivne.

Konservatiivne – investeerib ainult A1000 laenugrupi laenudesse

Mõõdukas – investeerib laenugruppide A1000 kuni B600 laenudesse

Agressiivne – investeerib kõikidesse laenudesse

isePakkuja1

Kui aga soovid detailisemat profiili luua, siis tuleb Sul klõpsata nupule SOOVIN MÄÄRATA TÄPSUSTAVAID ANDMEID. Seejärgi avaneb järgmine aken:

isePakkuja2

Detailsemas vaates on võimalik märkida ära krediidigrupp, maksekäitumine, laenu pikkus, laenukoormus, riik, portfelli suurus, vaba raha portfellis, portfelli nimi. Samuti saab paika määrata investeeringu summa ning minimaalse intressi.

Iga uuendus toob alati kaasa probleeme ja ettenägematuid muresid. Praegu käib foorumis tuline arutelu profiilide toimimise üle ning kindlasti soovitan foorumitel silma peal hoida. Allapoole lisan isePankuri poolse kirjakoha, kus teavitatakse isePakkuja muutustest ning tulevikuplaanidest. Enim fuoori on tekitanud isePakkujate eelistamine madaldamate intressimääradega profiilide puhul.

Hea klient!

Oleme oluliselt täiendanud isePakkuja ülesehitust, et muuta investeerimisportfellide seadistamine lihtsamaks ja paindlikumaks, selleks, et leiaksite rohkem sobivaid investeerimisvõimalusi.

Järgnevalt oleme toonud ülevaate kõikidest isePakkuja uuendustest:

 • isePakkujate haldamine ja uute profiilide loomine on muutunud oluliselt lihtsamaks ja kasutajasõbralikumaks.
 • Investeerimise lihtsustamiseks oleme eelseadistanud kolm erineva riskiastme ja strateegiaga isePakkujat:
  • Konservatiivne – investeerib ainult A1000 laenugrupi laenudesse
  • Mõõdukas – investeerib laenugruppide A1000 kuni B600 laenudesse
  • Agressiivne – investeerib kõikidesse laenudesse
 • isePakkujate järjekorras on eesõigus kõige madalama intressiga isePakkujatel. Eesõigus investeerida on madalamatel intressimääradel, pärast seda järjestatakse isePakkujad sõltuvalt ajast.
 • isePakkujate järjekorda peetakse iga riigi, krediidigrupi ja maksekäitumise alusel eraldi. Näiteks võib üks isePakkuja olla järjekorras „Eesti A600“ ja samaaegselt järjekorras „Soome A1000“.
 • isePakkujad saab seadistada vastavalt riigile või luua üks ühine isePakkuja kõikidele aktiivsetele turgudele. Juhul kui isePakkuja seadistustes ei ole märgitud riiki, lisatakse uued turud kohe, kui avame laenuturu antud riigis.
 • isePakkujaid on alati võimalik peatada ja muuta
 • Viimane investeerimiskord on nähtav kõikidel aktiivsetel isePakkujatel. Nii saad parema ülevaate töötavatest isePakkujatest ja neist, mis vajavad ümberseadistamist.
 • Kõik maksimaalse portfelli suuruse ületanud isePakkujad märgistatakse vastavalt.
 • Investorid saavad luua piiramatu koguse isePakkujaid neile sobilike tingimustega. Korraga saab töös olla kuni 10 erinevate tingimustega isePakkujat.

Peatselt on lisandumas veel kaks uut lisafunktsiooni:

 • Graafikud, mis näitavad iga isePakkuja eeldatavat tootlust, seadistatud tingimustele vastavat laenude hulka turul ja eeldatavat kohta investeerimise järjekorras.

 • Ühtlasi lisame rohkem filtreerimisvõimalusi, mis võimaldavad luua detailsemaid ülevaateid Sind huvitavatest investeeringutest.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s