Wiseclerk: 11 kuud isePankuris

Juunis kirjutasin artikli välismaise blogi Wiseclerk portfellist. Toona oli neil täis saanud just kaheksa tegevuskuud ning uut postitust lubati kolme kuu pärast. Saksa täpsusega on uus ülevaade õigeaegselt ilmavalgust näinud ning huvitatuile kättesaadav SIIT.

Kes siiski ei viitsi inglise keelde nii väga süveneda, siis pole hullu. Üritame omalt poolt anda võimalikult täpse ja õiglase kommentaari Wiseclerki portfelli kohta (siiski soovitan inglise keelsele artiklile pilgu peale visata – seal on rikkalikult pildimaterjali!)

Kolme kuuga 500 eurot juurde

Kui 8-kuulise tegevuse tagajärjel oldi portaali sissemaksnud 7510 eurot, siis tänaseks on summa kerkinud 8010 euro peale. Tubli 500 eurot juures kolme kuuga teeb ühe kuu sissemakseks keskmiselt 166,6 eurot. Ilmselt ei ole summat sellise jupi kaupa päris sisse kantud, kuid see ei ole ka tegelikult oluline.

Oluline on näha, et küllaltki suure portfelliga investor siiski toob oma raha investeerimiseks. Näiteks mulle annab selline asjade kulg kindlust, et ka suurematel investoritel on kogukondliku laenamise puhul teatav kindlustunne olemas.

Tänaseks on välja laenatud põhiosa suurus juba üle 9100 euro, ületades sissemakstud 8010 eurot üle 1000 euro võrra. Viivises ja üle 60 päeva viivises olevate laenude kogumaht on üldpildis küllaltki tagasihoidlikud 400 eurot. Kuna raha peab tegema raha, siis vaba raha osakaal portfellis on äärmiselt minimaalsed 35 eurot (koos ühe reserveeringuga).

Unelmate tootlus

Rahapuu portfellis jõudsime tootlusega 16-18 protsendi kanti ning üldpildis peame ise seda heaks tulemuseks. Siin on aga tegu tunduvalt tõsisema tegijaga: isePankur pakub Wiseclerki portfelli tootluseks 26,7% ning ise arvutatud XIRRi abil on tulemuseks 23,5%. isePankuri tootluse järgi on 10 000 euro suuruste portfellide hulgas tegu kaheksanda koha tulemusega. Märkimisväärne on seik, et üle 10 000 euro suurused portfellid on kõik positiivse tootlusega! Selliseid suuri portfelle tundub olema isePankuris palju.

Oranžid laenud järelturule

Senimaani müüdi enamuses pikalt viivises (siiski vähem kui 59 päeva) olnud laenud järelturul maha, mis tähendas, et suur kahju pankrotistunud laenud teha ei saanud. Portfellis oli siiski ka mõni punane (pankrotistunud) laen, mis üllataval kombel on tulnud kas täies mahus või osaliselt tagasi. See annab edaspidiseks kindlust, et kõiki laene ei maksa maha müüa, kuna viivised jäävad ka pankrotistumise puhul tiksuma.

A1000 ja madala võlatasemega lepingud

Strateegia ei ole kolme kuu jooksul väga palju muutunud. Jätkuvalt investeeritakse A1000 lepingutesse, millel on madal või olematu võlakoormus (DTI ehk Debt-to-Income). Lepingud on enamasti 40 euro suurused. Soome turg ei ole täna ennast veel nii palju tõestanud, et sinna oleks motivatsiooni investeerida.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s