Kuuülevaade: AUGUST 2013

isePankur

isePankur on suutnud teenusemahtusid kõvasti kasvatada.  Aegade algusest peale on väljastatud ca 4,92 miljoni euro eest laene, millest augusti osa oli juba lausa ca 0,8 miljonit. Aasta tagasi augustis väljastati laene vaid 26 tuhande euro eest. Kasv aastaga seega enam kui 30 korda.

Kvaliteet kuude lõikes Investorite tootlus

isePankuri kasutajaskond on samuti teinud tubli kasvu läbi. Juurde on lisandunud ligi 4000 kasutajat, tehes kasutajate koguarvuks juba peaaegu 27 000.

Üle 82% investoritest teenib tootluseks aasta baasil 10% või enam.

Omaraha.ee laenumahud alates algusest on 2,92 miljonit eurot, kasutajaskond pisut üle 7000 liikme.

Blogi

August on kahtlemata kõige aktiivsem kuu olnud blogi jaoks. Kohe-kohe on blogis tehtud 4000 klikki, andes kuu klikkide arvuks pea 2500 klikki. See on 5 korda rohkem senise parima kuuga võrreldes.

blogikülastatavus

Postitusi on blogis kokku tehtud 79, millest augustis kirjutasime 24 postitust.

Postituste teemad on läinud kindlasti laiemaks ning tulevikus on samuti oodata elustiili teemadel mõnda postitust. Samuti loodame edasi minna intervjuudega (esimene avaldati mõned päevad tagasi).

Rahapuu portfell

Portfellist adekvaatse ja õiglase ülevaate tegemine on päev-päevalt raskem. isePankuri numbreid on alati raske usaldada, mistõttu need tabelid, mis olid algselt kasutusel, ei ole enam kuigivõrd pädevad. Näiteks lepingute laekumise puhul on sel kuul planeeritud arv 3x suurem kui tegelik laekumine. Samuti ei leia enam kasutust varem väljakuulutatud lepingute osakaal portfellist, sest mitmed lepingud on ennetähtaegselt tagasi makstud või järelturul maha müüdud.

Laekumised olid väga head.

laekumised

Intressilaekumine oli 97,7% (eesmärk 87%), põhiosa laekumine 96,9% (eesmärk 90%).

Ennetähtaegselt tagastati augustis 4 lepingut (kokku tagastatud 6 lepingut), järelturul müüsime maha 2 Soome lepingut, mille mõlema pealt teenisime pisikese tulu. Üks leping on veel müügis, ent selle mahamüümisesse väga suurt usku ei ole (rämpsleping, mis tuli isePakkuja kaudu portfelli).

Tegelik laekumine ületas planeeritud põhiosa laekumist 27% võrra augustis. Tegu on protsentuaalselt vaadeldes viimase kolme kuu põhjaga, kuid absoluutväärtusesse arvestatuna senise kõige suurema “kasumiga”.

Portfelli tootlus on märkimisväärselt kasvanud, viimaste andmete kohaselt on tulemuseks 17,15%, mis jääb platvormi 18,95% keskmisest tootlusest maha 1,8 protsendipunktiga. laekumised

tootlus

Võrreldes juuli lõpuga on tootlus kasvanud ligikaudu 2 protsendipunkti võrra (15,16% juulis vs 17,15% augustis).

Strateegia poolest üritan portfelli haarata võimalikult palju A1000 lepinguid. Need küll ei taga alati maksimaalset kvaliteeti, kuid sellegi poolest on tähtis hoida portfell võimalikult kvaliteetne (A1000 lepinguid on järelturul kergem müüa kui C600 lepinguid). Investeerin enamasti väikeste summadega (5-10 eurot lepingu kohta) eesmärgiga viia diversifikatsioonimäära allapoole.

Arvutan ka iseseisvalt portfelli tootlust XIRR meetodi abil, kusjuures arvesse võetakse portaali tehtud sisse- ja väljamakseid. Tulemused on järgmised:

tootlus2

Viivislaenude osakaal oli vahepeal ääretult kõrge, nüüdseks on olukord stabiliseerunud ja tublisti allapoole tulnud. Üle 60 päeva viivises on jätkuvalt sama kogus lepinguid, mis läbi aja olnud on. Seni ei ole nende suunal progressi näha olnud. Olen siiski positiivne ja loodan, et olukord läheb paremaks.

Üleüldiselt võiks augustit pidada väga edukaks kuuks. Laekumised oli üle 96%, lepinguid tuli portfelli kõvasti juurde ning järelturg sai ära proovitud. Septembris tõenäoliselt ei lisandu kuigi palju lepinguid portfelli tulenevalt isikliku elu väiksemast ümberkorraldusest. 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s