Kuidas lisada lepinguid järelmüüki?

Viimastel päevadel on teemaks olnud järelmüük (ka järelturg). Otsustasin ise katsetada, kuidas lepingu järelmüüki lisamine käib, mistõttu panin müüki kolm laenulepingut. Kõikide lepingute väärtused eraldi on 5 eurot tüki kohta, mis kokku teeb 15 eurot. Laenud panin müüki 24. august kell 11:00 paiku.

Järelturust oleme viimasel ajal palju rääkinud just likviidsuse võtmes. Mida aktiivsemalt järelmüüki kasutatakse, seda suuremad on võimalused oma lepingutele ostjad leida. See aga loob võimalused investeeringute alt kapitali üha kiiremini vabastada.

Kuidas lepinguid järelturule lisada?

Samm 1: vali välja lepingud, mida soovid müüa

Selleks mine “Minu isePankur” >> “Investeeringud” >> “Investeeringud”

Otsustasin müüki panna lepingud, mis tulid isePakkujate abil ning mis minu investorprofiiliga veel nii hästi kokku ei sobi. Tegu on A1000 skooriga lepingutega, millede intressimäär on 25-28% vahel.

Eelnev strateegia väljamõtlemine ja sellest kinnipidamine aitab portfelli eesmärke paremini täita.

Samm 2: järelturule sisenemine

Kui plaan on paigas, siis kliki lepingute  juures olevale “MÜÜ LAENUD” lahtrile.

Pilt1 müü laenud

Samm 3: müügikorvis valikute tegemine

Siin saad valida omale sobivad laenud välja ning nad aktiveerida järelmüügi jaoks. Selleks tuleb klikkida ostukorvi märgil (kui korv on rohelise noolekesega märgitud, siis seda lepingut ei ole veel järelmüügi korvi lisatud; punase noolega tähtistatud lepingud on järelmüügiks valmis pandud).

Märgistasin kolm lepingut ära ning näen, et “JÄRELMÜÜGI KORV” nupukesele ilmus taha märge (3/15€). See tähendabki, et olen lisanud 3 lepingut korvi, millede jääk on kokku 15€.

Pilt2 müügikorv

Samm 4: müüdavate laenude järelturule lisamine ning alla- või juurdehindluse märkimine

Kui soovid lisada maksimaalset juurdehindlust (5%), siis tuleks lahtrisse “Kui palju soovid keskmiselt hinda muuta (+/-)?:” märkida 5 ning klõpsata “UUENDA HINDASID” nupule. Allahindluse lisamise soovi korral juhendatakse seda tegema.

Alloleval pildilt on näha, et soovin saada 5€ lepingu eest 5,25€. Sellelt arvutatakse veel müügitasu maha ning kokkuvõttes peaksin saama ca 5,1-5,2€ vahele lepingu eest.

Kui kõik valmis, siis tuleks vajutada “MÜÜ LAENUD” nupukest.

Pilt3 müüdavad laenud

Samm 5: kinnita

Nüüd tuleb kas lisada parool või ID-kaardiga audentida lepingute järelturule viimine.

Pilt4 kinnita

Peale seda kinnitatakse, et lepingud said järelturule müüki pandud. Pilt5 tehtud

Nii lihtne või raske lepingute järelmüüki lisamise protsess oligi. Kui tuleb vilumus, siis käib ta tõenäoliselt veelgi lihtsamalt.

Investeeringute all on näha järelmüüki pandud lepingute kuupäev.

Pilt6 investeeringud kuupäev

Järelmüüki lisatud lepingute puhul ma kiiret müüki ei eelda. Seda sellisel lihtsal põhjusel, et kõikide puhul on tegu Soome klientide lepingutega ning kuna Soome turg on investorite jaoks alles teadmata käitumisega, siis väga aplalt neid oma portfelli osta ei soovita. Eks nad sellised katse-eksitusmeetodi lepingud ole, ka Rahapuu portfelli jaoks. Kui muud kasu neist ei saa, siis kogemuse järelturu protsessidega ikka saab.

 

[Täiendus]

Kell 12:30 ajal oli esimene laen maha müüdud, seega võttis ühe Soome lipukesega laenu müük aega poolteist tundi. Mis aga tasub tähele panna: teenustasu peavad maksma ostja ja müüja, kuid müügi puhul teenustasu ei võeta kontolt automaatselt maha. Põrkusin probleemi otsa siis kui hakkasin põhiturul uut investeeringut tegema ning süsteem teatas, et mul on maksmata arveid.

Minu isePankur >> Raha >> Arved

Kõik maksmata arved saab maksta ühekorraga ja maksmine käib sisuliselt ühe hiirekliki abil (eeldusel, et sobilk summa on kontol olemas).

6 kommentaari “Kuidas lisada lepinguid järelmüüki?

 1. Kristo

  Super DIY..nüüd ma näen kus ma ka vea tegin 🙂 Ma kirjutasin oma 5 protsenti mitte sinna üles, vaid sain kirjutada, kuhu oleks pidanud see 5 protsenti ilmuma alles hinna uuendamise lingi abil. Aga mis seal ikka! Ma siiani olen investeerinud 5 euro kaupa ning praegu ei ole kaotus suur.
  Enda portfellist niipalju, et siiani olen kogunud kokku 19 laenu, milllega siinai on kõik korras. Tootlus lainetab minu porfelli puhul 18 protsendi juures. Olemas mul ka prooviks üks Soome laen, mis on katsetamiseks. Isepakkujata ma ei ole siiani teadlikult proovinud, soovin ise veenduda kelle laenu ma investeerin!

  Meeldib

  • Tauri

   Tõepoolest, alguses katsetasin samamoodi (sest nii ju tundub ka loogiline), ent kui nägin, et numbrid ei muutu, siis läksin ülemise üksiku lahtri peale.

   isePakkuja uuendused peaksid välja tulema septembris.

   Meeldib

 2. Kristi

  Ma panin samuti täna paar Soome lepingut müüki. Ei usu väga, et nad kiiresti lähevad, aga kuna summa mida ma investeerin on vist samas suurusjärgus kui sul (vist), siis on vähe tahtmist rahaga riskida (ja hetkel on vähe usku nendesse esimestesse soome laenudesse).

  Meeldib

  • Tauri

   Kolmest Soome lepingust kaks läks mul sisuliselt 48 tunni sees ära ja üks õnnetuke on alles üleval. Õnneks on summad väikesed ning minu jaoks röögatut kahjumit ei tohiks tulla, kuid siiski on iga sent tootlusele oluline.

   Meeldib

  • Tauri

   Raske vastata, kuna Bondora ei ole laenude järelmüügist eemaldamise või muutmise funktsiooni välja arendanud.

   Proovisin eemaldada ühe järelturule äsja pandud laenu sellel lehel oleva abimehega: http://kilp.ee/bondora/bm.html

   Esmalt leidsin üles kõik enda järelturule pandud lepingud ja seejärel tühistasin. Tundub, et töötas.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s