Overdose – The Next Financial Crisis

Püüan ennast igapäevaselt harida majandusteemadel. Selleks loen erinevaid inglise keelseid artikleid, vaatan videosid ning ülekandeid. Läbi aja olen lugenud erinevate inimeste mõtteid majanduses toimuva kohta ning selline arvamustekokteil on minu jaoks väga põnev. Tihtipeale on nii, et kui vaid ühte arvamust kuulata ning teised arvamused enda jaoks likvideerida, siis saadud pilt on äärmiselt viltu ühele või teisele poole. Seepärast soovitan Teil võtta igasugust informatsiooni alati pisut skeptilisemalt, kuna kõik soovivad end maksma panna ja läbi Teie raha teenida. Ka näiteks Rahapuu portfelli mõtted ja arengud esindavad vaid ühte arvamust ning vaid ühetaolisele informatsioonile tuginedes võite teha ekslikke järeldusi (raha teenimise eesmärki oma lugejate pealt meil siiski pole). Tasub siiski silmas pidada, et kõigil meil on erinev taust, oskused, huvid ja tegemised ning 100% teineteise edulugusid kopeerida ei ole võimalik.

Tegin sellise teistsuguse sissejuhatuse sedakorda seetõttu, et sooviksin Teile näidata ühte videot 2008. aasta majanduskriisi kohta. Mõne jaoks võib olla see mõttetus, teise jaoks aga just kui võluravim millegi uue alguseks. See video on kokku pandud jällegi ühe huvigrupi poolt ning mina isiklikult ei soovitaks kõike videos öeldut võtta puhta kullana, vaid pigem kerge skepsisega. Adekvaatsema pildi saamiseks tuleks lugeda ja uurida erinevate allikate pakutud infot.

Edukaks ei saa saada ilma ajalugu teadmata. Kuna viimane kriis oli valulik paljudele inimestele üle kogu maailma, siis peaksime juhtunust tegema omad järeldused. Kriis ei ole veel 100% välja ravitud ning ilmselt näeme tulevikus palju mõõkade ristamisi. Occupy Wall Street liikumine näitas kätte, et sotsiaalpangandus võiks olla tegelikult järgmine edulugu, sest inimesed ei taha pankasid nuumata (paljuski arvatakse, et pangad on kriisis süüdi, mina arvaks, et süsteem ise on katki).

Video ise kestab pisut üle 46 minuti ning vajaks tugevalt süvenemist.

Kui keegi soovib alustada põnevate artiklite lugemist, siis Tarkinvestor.ee asutaja Kristjan Lepik koondab iga nädala lõpuks kokku huvitavate artiklite lingid. Lugemiseks kliki siia!

Advertisements

One thought on “Overdose – The Next Financial Crisis

 1. stykos4

  Soovitan soojalt vaadata ka kahte järgmist linki.
  Ühes räägib Joseph Stiglitz kuidas makro-ja mikromajanduse teooriad ei tööta reaalsuses, ning kuidas FED ei “näinud” mulli. Teine on sellest kuidas mull lõhkes, mis selle põhjustasid ja kuidas see hävitas Islandi.

  http://mediatheque.lindau-nobel.org/videos/31379/imagining-an-economics-that-works-crisis-contagion-and-the-need-for-a-new-paradigm-2011/laureate-stiglitz

  http://www.filmsforaction.org/watch/inside_job_2010/

  Like

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s