MOOC ehk e-kursused Ameerikast!

Me elame põneval ajastul: Meil on kasutada autod, tahvelarvutid, nutitelefonid ja muud targad seadmed. Filmide eriefektid on viidud sellisele tasemele, mida sajand tagasi ei osanudki keegi ette kujutada.

Kõik see aga tähendab, et klassikalised meetodid enam ei taha toimida. Uusi võimalusi on peale tulnud lihtsalt nii palju ning üha enam räägitakse ka ressursside raiskamisest ning peetakse maha tuliseid vaidluseid kuidas selle vastu astuda.

Haridus on üks nendest kategooriatest, mis hakkab ajale jalgu jääma. Klassikalised suured koolimajad ei taha enam nii hästi toimida, sest see pärsib loovust ja seab piiranguid. Kui Sa oled näiteks rohkem õhtuinimene, siis hommikul vara koolis „passida“ on Sinu jaoks ilmselt piin ning ressursside raiskamine. Miks teha midagi halvasti, kui pisut teisel ajal saaks seda teha tunduvalt paremini? Ärge saage valesti aru – ma ei ütle, et kõik peaksime klassikalise hariduse vastu hakkama, vaid kui meil on tehnoloogilised võimalused kõrgemale tasemele arenenud, siis peaks haridussüsteem (kust peaks tulema innovatsioon) sellele järgi tõttama. Hea näide on iPadide kasutamine mõnedes koolides.

Suuremad ülikoolid on uue ajastu dünaamikast aru saama hakanud ning väga palju pakutakse (näiteks Ameerikas) e-õppena erinevaid põnevaid lühikursuseid (Massive Open Online Course). Rahapuu blogi üks headest sõpradest, Sven teeninduselamus.ee’st on kirjutanud ülevaate ühe kursuse läbimise kohta. Enesearenguslikust aspektist vaadates soovitaksin kõigil Sveni artikliga tutvuda. Viide Teeninduselamuse veebilehele on SIIN.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s