Millest rääkisime Pärtel Tombergiga?

Viimasel ajal olen kirjavahetust pidanud Pärtel Tombergiga (isePankuri tegevjuht) erinevatel teemadel, mis investoreid häirivad. Kui algselt kartsin, et tagasiside jääb tulemata, siis tegelikult ei pidanud see eeldus paika.

Üheks küsimuseks olid kõrvalnõuded ning nende väär kajastamine. Pärteli sõnul käiakse kõrvalnõuete teemat jooksvalt üle, parandatakse süsteemivead ära ning maksmisele kuuluvad summad kasseeritakse laenajatelt sisse. Samuti palgatakse 5 uut inimest infosüsteemidega tegelema.

Kuna senimaani oli fookus pigem olnud laenajate suunas, siis nüüd soovitakse rohkem tähelepanu pöörata investoritele. See tähendab uusi ja paremaid lahendusi investeeringute tegemisel ning andmete lugemisel ja mõistmisel.

Poleemikat tekitas kasutajanimede järsk muutumine. Nimelt kui algselt sai iga uus portaalikasutaja määrata enesele kasutajanime, mille abil laenutaotlus esitada, siis nüüd käib kogu tegevus läbi e-posti aadressi ja isePankuri poolt genereeritud kasutajanimede. Näiteks kui varasemalt olid registreerunud portaali Nurr123 kasutajanimega, siis nüüd logid sisse oma e-posti aadressiga ning vaikimisi määratakse igale e-postile vastav tunnusnimi, näiteks IP123345. Kuna paljud inimesed ei suutnud enesele leida sobivat kasutajanime, siis viis isePankur läbi juba kirjeldatud lahenduse. isePankuril on kasutajaid juba rohkem kui 25 000 ning tõepoolest võib kasutajanime leidmine osutuda problemaatiliseks.

Probleeme tekitas samuti isePakkujate käitumine Soome laenude suhtes. Nimelt olid investorid loonud isePakkujate profiile silmas pidades vaid Eesti laenuturgu, kuid infosüsteemide arenduste puudujääkide tõttu rakendus isePakkuja ka Soome laenude puhul. Nendes osas tehakse parandused.

Suhtlemine Pärteliga veel jätkub, kuid mis kõige olulisem – investoreid võetakse lõpuks kuulda! isePakkujaid ma täna veel teha ei julge, kuid õige pea usun, et automaatpakkujate profiilide loomine võib uuesti päevakorda tulla.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s