Tootlus 16. augusti hommiku seisuga

Kuigi tänased laekumised on veel tulemata, siis sooviksin näidata tänahommikust tootlusgraafikut. Eile oli üks sellistest päevadest, kus ootasin väga palju laekumisi ning neid tuli oodatust isegi rohkem. Kunagi ammu tehtud strateegiamuutus on toonud edu. isePankuri keskmise tootluse püüdmine on vaid käeulatuse kaugusel.

16augtootlus

Selle graafikuga sooviksin veel öelda ühte asja: kas panete tähele kuidas aprilli keskpaigast alates on pikem trend olnud üles, ent lühiajaliselt toimub kõikumine? Sellist lainetust ära võtta ei ole võimalik ning kui hetkeliselt on suund võetud allapoole, siis tõsiseid korrektsioone portfelli stateegias ette võtta ei maksta.

Joonistasin kaks joont ülevalolevale graafikule juurde:

16augtootlus

Tegelikkuses toimubki tootlusel liikumine teatud “koridoris”, kus ühel hetkel on ta koridori alumises ääres, teisel hetkel ülemises. Kui sellest koridorist toimub väljamurdmine, siis on tõenäoliselt midagi viga. Joonisel oleva tootluse puhul on näha, et koridor on pigem ahenev, mis tähendab, et peagi võiks eeldada tootluse väiksemat kõikumist, võib-olla, et enam-vähem isegi paigalseismist. Senikaua kui tootlus on üle 15%, siis võin rahul olla. Teistpidi on hammas ikkagi verel: isePankuri portaali keskmise tootluse sooviks küll kätte saada. Täna hommikuse seisuga on see 19,08%.

Nüüd aga põnev mälutreeningu küsimus: mis oluline asi juhtus jänkide jaoks 1776. aastal? 🙂

Lisan juurde ka ise arvutatud tootluse XIRR meetodil (täpsemalt kirjas lehel “Tootlus”):

Optimistlik 17,27%
Mõõdukas 6,27%
Konservatiivne 7,97%
Läbikukkumine -2,46%

 

 

Advertisements

4 thoughts on “Tootlus 16. augusti hommiku seisuga

 1. Kristo

  Väga hea lugemine! Lugesin Teie teksti täna läbi ning osad asjad minule, kes ma alustasin investeerimisega alles sel aastal, said natuke selgemaks 🙂 Hea töö!

  Meeldib

 2. Kristi

  Mulle meeldib, et sa reaalselt jagad enda tootlust ja portfelli ülesehitust, IP enda foorumis oli mulle kõige huvitavam teema, et kuidas inimestel portfellid on üles ehitatud ja kuidas see statistika on – äkki mõtled sellele, et leiad ka mõne teise, kes on nõus veidi oma portfelli kohta infot jagama nt mingis lühiintervjuu vormus? (nt ma vaatan, et mõned on ikka väga suured summad vist investeerinud, aga samas oleks ka huvitav mõne teise harrastaja kogemust lugeda)
  Edu kirjutamisel!

  Meeldib

  • Tauri

   Kristi, tänud heade sõnade eest. Need motiveerivad üha rohkem edasi minema!

   Tõepoolest on seal kasutajaid, kelle portfell on 10 000 eurot ja enam ning võib-olla oleks põnev lugeda nende mõtteid ja ideid samuti. Proovin selles suunas töötada, et kellegi teise kogemus saaks ka blogis kajastatud.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s