isePakkuja profiilid – kustutatud!

Halb pea olevat ikka jalgadele nuhtluseks. Täpselt sedasamuti tunnen ma end hetkel nähes, et üks isePakkuja profiil on taaskord panustanud Soome lipukesega laenutaotlusesse. Nüüdseks on laenuleping sõlmitud ning Soome laene on portfellis juba 3 tükki (1 soovisin ise katsetuseks võtta, ülejäänud 2 on isePakkujaga tulnud). isePankur ei soovi investoreid kahjuks selles teemas aidata, mis tähendab minu jaoks uuesti kõigi isePakkuja (autobidder) profiilide lõpetamist. Parem annan käsitsi laenu kui lasen automaatpakkujal portfelliga põrsast mängida.

Miks ma ei soovi täna veel Soome laenutaotlustesse investeerida?

  1. Ma ei tea kuidas võlakorje Soomes käib: kui efektiivne on süsteem ning kui kaua see aega võtab? Las süsteem töötab ennast sisse ja riskialtimad investorid korjavad portfelli erinevat põnevat kraami. Võib juhtuda, et Soome turg on kvaliteetsem kui Eesti turg, aga seda selgitab aeg ja senimaani ma leian, et teadmatusest raha suvaliselt laiali loopida ei maksa.
  2. Soome on majanduslanguses ja nende püksririhma koomale tõmbamine tõenäoliselt alles algab. Esimesed linnukesed sellegi poolest oskavad süsteemi ära kasutada ja võivad teha investorite portfellidele kurja, seega on mõistlik lasta turul end taaskord sisse töötada.
  3. Indikaatoriks isePankurile, et investorsuhet tuleb hoida ja arendada ning kui seda ei tehta, siis investor teeb omad valikud. Kui sõnadest ei aita, siis tuleb jalgadega hääletada. (Loodan, et nad suudavad tuvastada, et isePakkujate koguarv on alates Soome turule minekust vähenenud)

Kui juba vinguviiuliks läks, siis head meelt ei tee ka tänaste laenulepingute laekumine. Hommikul oli punaste ja oranžide laenude kogumaht portfellist alla 3%, siis praeguseks on see juba tugevalt üle 6%. Mitmed esmakordsed maksjad ei ole rahakotiluuke paotanud ning see tõmbab tootluskõvera homme üsnagi alla. Hetkel on seis tootluse osas järgmine, uue pildi teen homme:

Pilt

Ning investeeringutepirukas näeb välja täpselt nii inetu:

Pilt

Mis veel? Ahjaa, seda ka, et kustutasin oma ainukese isePakkuja profiili ära enne kella 20:00. Peale 20:00 tehti sellegi poolest veel kahte laenulepingusse pakkumised ja need jõustusid. Ega muud hullu pole, kui et need on Soome lepingud, MÕLEMAD! Vot mis kõike võib postituse kirjutamise ajal juhtuda..

#nördimus

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s