Arvutusvead isePankuris

Täna laekus kaks laenu ennetähtaegselt ning numbreid pisut täpsemini kontrollides selgusid mõned vead info kuvamisel. isePankuri poole murega pöördunud ei ole, sest täna on neil üldse õnnetult katastroofne päev (süsteemid ei kanna raha õigesti üle ja üks suur segadus valitseb).

Mis täpsemalt muret tekitab, seda illustreerin järgmise näitega:

Eeldame, et soovin välja laenata 5 eurot oodatava tuluga 1 euro laenuperioodi lõppedes. Laenuvõtja aga otsustab laenu oodatust kiiremini tagastada ning tegelik tulu koos põhiosaga on 5,1 eurot. Planeeritava tulu lahtrisse märgitakse sellegi poolest 1 euro, kuigi tegelik laekumine on 0,1 eurot. Siit jääb mulje just kui vaid 10% oodatud tulust laekus. Tegelikult puudub õigustatud ootus suuremale tulusummale kui 0,1 eurot ning see peaks kajastuma ka planeeritud tulu lahtris (täna see nii ei ole). Seetõttu on vaja käsitsi korrigeerida oodatud tulu numbrid täpsemaks.

Rahapuu portfelli puhul hõlmab selline korrektsioon maid (86,9% >> 88,8%) ning juulit (93,2% >> 95,1%). Hiljem ka augustit, ent praegu pole augusti numbreid võimalik kuigi adekvaatselt veel kokku võtta.

Pilt

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s