Arvutusvead isePankuris

Täna laekus kaks laenu ennetähtaegselt ning numbreid pisut täpsemini kontrollides selgusid mõned vead info kuvamisel. isePankuri poole murega pöördunud ei ole, sest täna on neil üldse õnnetult katastroofne päev (süsteemid ei kanna raha õigesti üle ja üks suur segadus valitseb).

Mis täpsemalt muret tekitab, seda illustreerin järgmise näitega:

Eeldame, et soovin välja laenata 5 eurot oodatava tuluga 1 euro laenuperioodi lõppedes. Laenuvõtja aga otsustab laenu oodatust kiiremini tagastada ning tegelik tulu koos põhiosaga on 5,1 eurot. Planeeritava tulu lahtrisse märgitakse sellegi poolest 1 euro, kuigi tegelik laekumine on 0,1 eurot. Siit jääb mulje just kui vaid 10% oodatud tulust laekus. Tegelikult puudub õigustatud ootus suuremale tulusummale kui 0,1 eurot ning see peaks kajastuma ka planeeritud tulu lahtris (täna see nii ei ole). Seetõttu on vaja käsitsi korrigeerida oodatud tulu numbrid täpsemaks.

Rahapuu portfelli puhul hõlmab selline korrektsioon maid (86,9% >> 88,8%) ning juulit (93,2% >> 95,1%). Hiljem ka augustit, ent praegu pole augusti numbreid võimalik kuigi adekvaatselt veel kokku võtta.

Pilt

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s