Laen muutus punaseks – mis nüüd saab?

Kui palju me (investorid) ka ei tahaks, siis kõik väljastatud laenud ei tule tagasi. Õnneks ei ole kaotused väga suured, sest isePankuri viimase statistika kohasel suudeti 2010 ja 2011 aasta jooksul 86% punases laenudest tagasi saada. Investeerima hakates tuleks arvestada, et keskmiselt 3% portfelli mahust ei tule tagasi. Kaotus tuleb tagasi teha intressituluga.

22. jaanuaril algas laenuleping, mille sisuks oli korteri remont. Kokku laenati 3000 eurot intressimääraga 28% kolmeks aastaks. Minu osa laenusummas oli 5 eurot. Tänaseks on möödas 5 maksetähtaega ning selle aja jooksul laekuma pidanud 1,13 eurost (0,48 eurot põhiosa + 0,65 eurot intresse) on laekunud 0,82 eurot (kõik määratud põhiosa alla). 

Esimesed kolm osamakset ei juhtunud mitte midagi. isePankur saatis tavapäraseid võlateavituskirju, millele laenuvõtja teinekord vastas, et püüab endast kõik oleneva teha, et järjele saada. Kümme päeva peale kolmanda osamakse tähtaega (laen muutus täielikult sissenõutavaks) laekus kokku 0,62 eurot. Ilmselt kohtukulli pilk hirmutas ja pani tegutsema.

Mis on tänaseks juhtunud:

Pilt

Tänase seisuga juba kuu aega ootame kohtutäiturilt tagasisidet. 🙂

Laenu sissenõudmine on pikk protsess ning võib teinekord aega võtta isegi aastaid. Seega olen positiivne ja loodan, et mingil ajamomendil tuleb laen täies mahus koju ära. Iseasi on intressitulu – kas ja kui palju? Aga viivised? See maastik on mulle hetkel veel võõras, kuid kui midagi selgub, siis annan ka Teile teada! 🙂

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s