Laen muutus punaseks – mis nüüd saab?

Kui palju me (investorid) ka ei tahaks, siis kõik väljastatud laenud ei tule tagasi. Õnneks ei ole kaotused väga suured, sest isePankuri viimase statistika kohasel suudeti 2010 ja 2011 aasta jooksul 86% punases laenudest tagasi saada. Investeerima hakates tuleks arvestada, et keskmiselt 3% portfelli mahust ei tule tagasi. Kaotus tuleb tagasi teha intressituluga.

22. jaanuaril algas laenuleping, mille sisuks oli korteri remont. Kokku laenati 3000 eurot intressimääraga 28% kolmeks aastaks. Minu osa laenusummas oli 5 eurot. Tänaseks on möödas 5 maksetähtaega ning selle aja jooksul laekuma pidanud 1,13 eurost (0,48 eurot põhiosa + 0,65 eurot intresse) on laekunud 0,82 eurot (kõik määratud põhiosa alla). 

Esimesed kolm osamakset ei juhtunud mitte midagi. isePankur saatis tavapäraseid võlateavituskirju, millele laenuvõtja teinekord vastas, et püüab endast kõik oleneva teha, et järjele saada. Kümme päeva peale kolmanda osamakse tähtaega (laen muutus täielikult sissenõutavaks) laekus kokku 0,62 eurot. Ilmselt kohtukulli pilk hirmutas ja pani tegutsema.

Mis on tänaseks juhtunud:

Pilt

Tänase seisuga juba kuu aega ootame kohtutäiturilt tagasisidet. 🙂

Laenu sissenõudmine on pikk protsess ning võib teinekord aega võtta isegi aastaid. Seega olen positiivne ja loodan, et mingil ajamomendil tuleb laen täies mahus koju ära. Iseasi on intressitulu – kas ja kui palju? Aga viivised? See maastik on mulle hetkel veel võõras, kuid kui midagi selgub, siis annan ka Teile teada! 🙂

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s