Tootlus investeeringute järgi

isePankur kasutab XIRR meetodit tootluse arvestamisel, sealjuures võetakse arvesse konkreetselt investeeringute suurust, tegemise aega, tagasimaksete suurust ja tegemise aega ning portfelli netoväärtust. “Hapuks” läinud laenusid ei arvestata.

Uurisin isePankuri foorumist kuidas teised investorid tootlust arvestavad. Selgus, et nii mõnigi arvestab küll XIRR meetodi järgi tootlust, kuid rõhku pannakse kontole sisse- ja väljamakseid ning investeeringute jääki (sisse jäävad ka hapud laenud, kuna nõuded on üleval!). Tänaksin Clausi Wiseclerkist ning oktaederit isePankuri foorumist, kes oma mudelit tutvustasid. Nende abil koostasin lihtsama kalkulaatori, mida saate proovile panna.

Kindlasti ei ole tegu täiusliku versiooniga, ent loodangi Teie entusiasmi ja motivatsiooni peale selle edasitäiustamisel.

Kalkulaator leitav siit:

http://www.upload.ee/files/3481995/XIRR.xlsx.html

Mina sain oma tulemuseks 12,98% (isePankur näitab 15,12%).

Pange tähele, et sissemaksud summad peavad olema märgitud negatiivselt. Raha, mis Te välja laenate, see “läheb” Teie rahakotist konkreetsel ajamomendil minema ehk rahakotis oleva raha hulk väheneb. Sissetulev raha on positiivse märgiga. Muuta tuleks vaid kollaseid lahtreid!

2 kommentaari “Tootlus investeeringute järgi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s