Raha tuleb tööle panna!

Targad mehed on kunagi öelnud, et raha tuleb enda eest tööle panna. Selle õpetuse järgi oleme ka Rahapuu portfellis tegutsenud. Tulemuseks see, et viimasel nädalal ei ole olnud enam millegi eest investeerida. Täna siiski otsustasin kanda veel 20€ kontole, kuna paar-kolm huvitavat A1000 kiirtaotlust 28% intressimääral on laenutaotlusena üleval. Head ajad tuleb lihtsalt ära kasutada, kuigi täna tundub, et isePankur on püssi saanud kenasti paukuma. Tõestuseks üks statistiline pilt väljastatud laenumahtude osas:

Pilt

Kuu lõpuni on pea nädal veel minna ja usun, et poole miljoni euro suurune laenumaht tehakse juulis ära. Vaadake vaid kui jõudsalt on laenumahud viimase aasta jooksul muutunud. Kui algselt anti kuni 50 000€ kuus välja ja see tundus olemagi sotsiaalse laenamise lagi, siis täna on mahud peaaegu kümme korda kasvanud.

Portaali keskmine tootlus teeb ilmselt silmad ette nii mõnelegi investeerimisvõimalusele:

Pilt

Rahapuu portfell on viimase nädala jooksul kõikunud 15,5% – 16% vahemikus. Seega suurim eesmärk (ehk 15% kõrgem tootlus) on tänaseks saavutatud, nüüd tuleb seda hoida ning üritada lüüa portaali keskmist netotootlust, milleks on 18,66% täna hommikuse seisuga.

Kurb on näha naisinvestorite osatähtsuse langust.

Pilt

Sooviks näha, et isePankuri investoritest vähemalt 20% pirukast oleks naiste käes. Naised ei peaks kartma investeerimist või riski võtmist ning kuna nemad on üldiselt ka lastega enam koos, siis soosiks see kindlasti majanduslikku mõtlemist laste seas.

Jaak Roosaare on oma blogis välja toonud huvitava ettevõtmise USA’st. Mr Money Mustache (härra Rahavunts) on 30-dates aastates pereisa, kes on loobunud tööl käimisest. Sest ta saab seda endale nüüd lubada! Minu pilku köitis härra Rahavuntsi blogi eelkõige tema investeeringute tõttu sotsiaalpanganduses. Loe siit!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s