Tootlus 08.07.2013 seisuga

Tootlusgraafik on viimasel ajal olnud pigem langustrendis.

Kui viimased poolteist kuud oli pea iga päev võimalik teavitada tootluskõvera positiivsest suunast, siis viimase nädala jooksul on suund olnud pigem vastupidine. 14,02% pealt oleme tänaseks alla tulnud 12,98% tootluseni. Kui algselt eeldasin, et punased (viivises 60+ päeva) laenud enam tootlust ei mõjuta (eeldusel, et nad on süsteemist mingil määral “maha kantud”), siis tegelikkus on õnneks teine. Nõue kui selline on bilansis ikkagi olemas ja kajastub ka igapäevase tootluse arvutamisel. Miks mul ekslikult vastupidine mulje jäi, sellele ma hetkel vastata ei oska.

Igatahes jäid kolme punases/oranžis laenulepingu tagasimaksed taaskord tulemata reedel, mis avaldas survet tootlusele.Pilt

Esialgu olen teinud iseendaga kokkuleppe, et tootlusest madalama intressimääraga laene välja ei anna, kuigi hetkel on “joon” maha tõmmatud 13% kanti, siis tegelikkuses alla 18% laene ei ole ammu väljastanud.

Juuli on senimaani olnud väga vaikne kuu. Tavapärast möllu laenuturul ei ole veel olnud ning hetkel tundub, et laenumahult jääb juulikuu eelnevate kuudega võrreldes väiksema tulemuse peale. Iseenesest uut ja suuremat laenusoovilainet võiks kohata augustis, kus lapsed hakkavad kooli minema ning neile on tarvis osta koolikaupa: riideid, vihikuid, pliiatseid ja muud säärast.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s