Tootlus 08.07.2013 seisuga

Tootlusgraafik on viimasel ajal olnud pigem langustrendis.

Kui viimased poolteist kuud oli pea iga päev võimalik teavitada tootluskõvera positiivsest suunast, siis viimase nädala jooksul on suund olnud pigem vastupidine. 14,02% pealt oleme tänaseks alla tulnud 12,98% tootluseni. Kui algselt eeldasin, et punased (viivises 60+ päeva) laenud enam tootlust ei mõjuta (eeldusel, et nad on süsteemist mingil määral “maha kantud”), siis tegelikkus on õnneks teine. Nõue kui selline on bilansis ikkagi olemas ja kajastub ka igapäevase tootluse arvutamisel. Miks mul ekslikult vastupidine mulje jäi, sellele ma hetkel vastata ei oska.

Igatahes jäid kolme punases/oranžis laenulepingu tagasimaksed taaskord tulemata reedel, mis avaldas survet tootlusele.Pilt

Esialgu olen teinud iseendaga kokkuleppe, et tootlusest madalama intressimääraga laene välja ei anna, kuigi hetkel on “joon” maha tõmmatud 13% kanti, siis tegelikkuses alla 18% laene ei ole ammu väljastanud.

Juuli on senimaani olnud väga vaikne kuu. Tavapärast möllu laenuturul ei ole veel olnud ning hetkel tundub, et laenumahult jääb juulikuu eelnevate kuudega võrreldes väiksema tulemuse peale. Iseenesest uut ja suuremat laenusoovilainet võiks kohata augustis, kus lapsed hakkavad kooli minema ning neile on tarvis osta koolikaupa: riideid, vihikuid, pliiatseid ja muud säärast.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s