Wiseclerk.com

Sotsiaalpangandus on tänaseks üle maailma võitnud paljude inimeste poolehoiu. Tänases postituses teeme ülevaate saksa juurtega sotsiaalpanganduse blogist Wiseclerk ning vaatame nende isePankuri portfelli, mis on töös olnud tänaseks 8 kuud.

Wiseclerki blogis tehakse iga mõne aja tagant ülevaade portfellis toimunud kohta. Viimase ülevaate kohaselt on nemad isePankurisse teinud sissemakseid 7500 euro ulatuses ning tänu raha enda eest töölepanemise põhimõttele on portfelli põhiosa kosunud juba umbes 9100 euro peale. Viimatinimetatud summast on ca 7500 eurot tagasimaksmisel, 1230 eurot juba tagasi makstud ning ülejäänud osa (ca 400 eurot) viivises. Vaba raha arvel on vähem kui 100 eurot (seisev raha ei tooda tulu).

Kasutatakse järelturu võimalusi

Erinevalt Rahapuu tänasest strateegiast on Wiseclerkis kajastatud portfell suurel määral kasutamas järelturu võimalusi. Tees seisneb selles, et soovitakse laenata põhiturul kliendi ühte laenu mitmes osas ning hiljem kõik osad peale ühe maha müüa. Teinekord on õnnestunud teenida seeläbi 1,5  – 3,5 protsenti vaid mõne päevaga. Kujutage vaid ette kui suure aastase tootlusmäära võib selline kauplemine pakkuda!

Rahapuu portfell on võrreldes Wiseclerki portfelliga täna väga marginaalne ning meil ei tasu säärane trikitamine ära. Tootluseprotsendi võime saada suure, ent absoluutväärtuses võidetavad summad ei tasu vaevanägemist veel ära. Seetõttu on järelturg isepankur.wordpress.com blogis vähe kajastust leidnud. Samas ei ole me järelturuideed kindlasti maha kandnud ning tulevikus näeme selles osas võimalusi arenemiseks. Samuti näeme seal võimalust tulevikus investeeringutest lihtsalt väljuda (investeering peaks olema maksimaalselt likviidne).

Tootlus teeb silmad ette vähemalt 80 protsendile portfellidest isePankuris

isePankuri arvestusemeetodite kohaselt (millel ka Rahapuu portfelli tootlus põhineb) teenib Wiseclerki portfell hämmastavad 25,4 protsenti tootlust aastas. Sellega ollakse kõige enam teenivate portfellide tipus.

Omade arvestusmeetodite kohaselt saab Wiseclerki portfell tootluseks 16,3 protsenti. Võrdluseks: ajalooliselt on börside tootlus jäänud 10 protsendi ümber; tavahoius pakub täna aastaseks tootluseks alla 3 protsendi.

Wiseclerki tänane strateegia

– Investeerida pigem A1000 laenudesse

– Investeerida ühte laenu mitu korda ja võimalusel müüa enamus laenuosasid järelturul maha

– Hoida fookuses portfelli mitmekesistamine (diversification)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s