Miks mitte täna?

Miks, miks, miks mitte täna?

Metsakutsu feat. Genka

Miks alustada täna investeerimist, mitte homme või ülehomme?

Pilt

Oletame, et sul on 100€ vaba raha ning otsustad selle summa investeerida 10% aastatootlusega. Oletame, et perioodiks on 20 aastat ning saadud 10% intress on pidev ja selles muutuseid ei ole. Oletame ka veel seda, et ainult 100€ investeeridki.

Kui palju on sul raha perioodi lõpuks ehk 20 aastat hiljem?

Sajast eurost on saanud ~673€. Pole ju paha tulemus?

Selge on see, et sadat eurot me korraga ei investeeri ning 10% aastatootlust iga aasta loota ei ole (või siiski-siiski, kui isepankuri pikaalist tootlusstatistikat vaadelda?). Selle graafiku kandev idee on näidata liitintressi võimu ehk et mida kaugema aastaga on tegu, seda suuremaks summa kasvab.

Kuidas arvutused on tehtud? Oletame, et täna, 11.06.2013 investeerid 100€ isepankuris ning saavutad 10% tootluse aastas, siis 11.06.2014 on 100€ kasvanud 10€ võrra 110 euroni. Kui kordad sama tegevust veel ühe aasta, siis 110 eurost saab 121 eurot, sest 10 protsenti 110 eurost on 11 eurot. Sisuliselt on intressilt teenitud omakorda intressi. Mida suurem summa, seda kiiremini summad kasvavad.

Seega miks mitte täna panna raha teenima? Homme ju jõuaks ka, aga kui see homme oleks viie aasta pärast, siis oleme sisuliselt 250€ juba kaotanud. Aeg on raha.

isePankuri üks eelis on see, et tagasitiksuva raha saab uuesti välja laenata ja seeläbi teenida suuremaid summasid ja kiiremini! 20 aasta plaan saaks lahendatud äkki ehk isegi kümnega?

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s