Kui hästi on läinud?

Peaaegu kuus kuud on möödas isePankuris investeerimisega alustamisest. Oleks paslik teha pisikene kokkuvõte toimunust.

Kuidas läinud on?

Mitte nii hästi kui enamusel investoritel. Portfelli tootluskõver on viimasel ajal kõikunud pigem 5 – 10% aastatootluse ümber, millega täna rahul olla ei saa. Nagu varasemalt olen öelnud, siis paljuski tuleneb erinevus kahest faktorist:

a) veebruaris võtsin portfelli sisse kümmekond alla 15% intressimääraga laenu

b) probleemseid viivislaene on rohkem kui olen eeldada osanud

Pilt

Ühel mu sõbral on samuti isePankuris portfell ning tema on pigem riskantsematesse laenudesse investeerinud. Mis on minu jaoks huvitav: tal on rohkem laenulepinguid kui mul, ent viivislaene sealjuures kaks korda vähem. Kas mul on halb õnn või on siin tegu mingisuguse juhuste kokkulangevusega?

Proovin nüüd uut taktikat: suurem summa laenu kohta ning vähem lepinguid.

Pilt

Jätkuvalt ootan portfelli tootluskõvera kasvamist alates juunist, kuna siis hakkavad tulema tagasimaksed aprillis väljastatud kõrgema intressimääraga laenudele.

Mais ei ole väga kiiresti peale tormanud. Olen sõlminud viis laenulepingut ning 2 – 3 lepingut loodan veel sõlmida. Hetkel tundub võimalusi olema, mis sest, et olen lati tõstnud kõrgemale (s.t. alla 18% intressimääraga laenu väljastan vaid juhul kui klient on juba laenumakseid isePankurisse tagasi teinud). Veebruarikuine eufooria, et madala intressimääraga laen makstakse paremini tagasi ei ole vett pidanud. Kahjuks.

Üldiselt on meelsus suviselt kiire ja hea. Aprillikuuga võrreldes ei ole enam nii palju aega, et igat tegevust kajastada. See on ka see punkt kuhu välja jõuda olen soovinud: korra-kaks nädalas vaatan investeeringud üle ja teen kerge kokkuvõtte. Ideaalvariandis võiks mingisugusel ajahetkel tänu isePakkujatele see portfell siin ise hakata tööd tegema. 🙂

Pilt

Siin üks stiilinäide viimaste väljastatud laenude kohta.

PS! Summad ei ole enam vaid 5€ laenu kohta, vaid juba ka suuremad.

Ning üks stiilinäide veebruarikuu tegutsemise kohta.

Untitled4

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s