Täna on millegi pärast jälle see päev, kus

Täna on millegi pärast jälle see päev, kus tuju ja motivatsioon ei ole kõige kõrgemal pjedestaaliastmel. Äkki selle pärast, et neljast planeeritud laekumisest tuli täna vaid üksainumas laenumakse tagasi? 

Praeguse seisuga on 6 laenu viivises ning ühe puhul on alustatud pankrotimenetlust, seega kokku 7 probleemset laenulepingut. Kuuest laenust kolm on alla 15% intressimääraga laenud. Soodsad, võrreldes 28% intressimäära laenudega, kuid ikkagi inimesed tekitavad endale asjatuid viiviseid ja seavad end ritta maksehäireregistrisse nime kandmiseks.

Seitsmest viivislaenust kolme puhul on tegu sellistega, kes ei ole ühtegi senti tagasi maksnud, ülejäänud neli on tagasimakseid sooritanud, mistõttu loodan, et nad maksmise kursile naasevad.

Üks võlgnik on 2 korda lubanud mingiks kuupäevaks raha ära maksta, ent ei ole seda senimaani teinud. Tal on kolme osamakse tähtajad möödunud ning seetõttu loodan, et peatselt alustatakse tema suhtes pankrotimenetlus ning kogu võlg muutub koheselt sissenõutavaks. Mitte et ma paha inimene olla tahaksin, vaid lubadused on siiski täitmiseks.

Üldiselt on siiski laenulepinguid veel liiga vähe, et põhjapanevamaid hinnanguid anda. Teine aspekt on sellist laadi investeerimise puhul pikaajalisus. Õnneks Põhja-Tallinna hinnangul on meil kõigil aega veel küll. 🙂

Tuleviku suhtes: kuna suvi on peale tulemas ning viimastel päevadel ei ole nii palju laenutaotluseid olnud, millesse panustada sooviks, siis vähendan järgmistel paaril kuul kontole sissemakse tegemise summat.

Planeeri, fokusseeri ja taltsuta emotsioone!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s