Kuuülevaade: APRILL 2013

Aprilli investeerimistulemusi saab adekvaatselt hinnata juunis, mil kõigi aprillis väljastatud laenude osamaksed hakkavad laekuma. Seetõttu ei ole mõistlik teha etteruttavaid järeldusi aprilli investeerimisedukuse kohta. Pigem sümboliseerib aprilli laekumisi veebruaris tehtud investeerimisotsused.

Väljastatud laenude seisukohast vaadatuna oli aprill üsnagi edukas. Välja läks ligi kakskümmend laenu, mille kõigi intressimäär oli kõrgem kui 16%. Sealjuures alla 20% intressimääraga investeerimislepinguid oli kõigest kolm. Juuni keskpaigaks ootan seetõttu aastase tulususemäära tuntavat kerkimist.

Laenuprofiilide muutumise dünaamika portfellis

Pilt

Tuntavalt suurendasin “radioaktiivsete” laenude osakaalu (indikeerib tumepunase värvi märgatav lisandumine aprillis). Mitte ükski väljastatud 600 krediidiskooriga laenust ei olnud kaalutlemata otsus. Sellegi poolest üritan A1000 krediidiskooriga laenude osakaalu hoida 51% kõrgemal. Lühieesmärgina soovin jõuda olukorrani kus ühte laenu on investeeritud esialgu mitte enam kui 2% portfelli väärtusest. Hetkeseisuga on tegu vaid portfellihaldusliku otsusega (samuti distsiplineerimisega), hiljem võib osakaal muutuda tulenevalt investeerimisriskist ja tulususe määrast.

Laekumised

Pilt

Aprillikuu laekumistega ei saa kuigi rahulolev olla. Põhiosa laekus 83,7%, mida oli tunduvalt vähem oodatud 90 protsendist.

Intressid tunduvad alati laekuma oodatust väiksemas summas (või on siin tegu asjaoluga, kus portfell ei ole ennast veel sisse töötanud ning kuna esimene laenumakse on alati suure intressisummaga, siis viivislaenude mittelaekumisel tõmbab see omakorda intressilaekumise alla?). Oodatud 80% tasemest jäi sedakorda puudu 8,1 protsendipunkti (71,9%).

Põhiosa ja intresside laekumine kokku oli 80,4% oodatust, mida on 6,6 protsendipunkti vähem oodatust (87%).

Tootlus

Pilt

Kui aprilli alguses oli tootluskõver veel üle 10%, siis peale seda ei ole õnnestunud tootluskõverat ülespoole kergitada. Siinkohal võib pidada süüdlasteks laenusid, mis sai veebruaris väljastatud intressivahemikus 9-14%. Neid oli kokku 10 laenu. Edaspidi alla 15% intressimääraga laene püüan väljastada võimalikult vähe. Aprill oli selles osas edukas: üle 15 laenulepingu oli enam kui 20% intressimääraga (lõviosa neist 28%).

Kokkuvõtteks

Hetkel teen tugevat tööd portfellile vundamendi ehitamisega. Lõplikult valmis ei saa see ilmselt mitte nii pea. Osatine rahulolu või mitterahulolu on tulenenud valedest investeerimisotsustest või soosivast investeerimiskliimast.

 • Aprillis sõlmitud lepingute arv oli oodatust tunduvalt parem. Heaks saavutuseks võiks pidada 6-10 investeerimislepingu sõlmimist ühe kuu jooksul.
 • Laekunud põhiosa ja intressisumma olid pettumustvalmistavad. Põhiosa kui intressilaekumine jäi oodatule mõlemas aspektis alla. Ootused maiks jäävad samaks:
  Põhiosa 90%
  Intressid 80%
  Põhiosa + intressid 86%
 • Annualiseeritud tootlust (aasta baasile viidud tootlus, XIRR meetod) ei õnnestunud kuu lõpuks üle 10% tõsta. Selle realiseerumist ootan juunis.
 • Üks laenuleping tagastati täies mahus.
 • Üks laenuleping muutus täielikult sissenõutavaks (üle 60-päeva viivises).
 • Neli laenulepingut on “tavaviivises” (alla 60-päeva).
Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s