Esimene laenuleping lõppenud!

Eile sain esimese laenu täies mahus tagasi (laenuvõtja taotles läbi isePankuri uue laenu ning refinantseeris praeguse 3-kuulise laenu). Väljastatud laenusumma mulle oli 5€ ning intressi teenisin selle pealt 0,11€. Poolteise kuu eest ei ole see üldse väike summa (eriti kui statistiliselt protsente arvutada). See 5€ on nüüd võimalik väljastada juba järgmisesse laenu.

Viimasel ajal on 10 000€ suuruseid laenutaotluseid tulnud päris palju isePankurisse üles. Seadistasin oma isepakkujad ümber nii, et üle 48 kuu pikkustesse laenudesse pakkumisi ei tehta. Ei ole mul seda närvi, et suurte laenudega pikemas perspektiivis toimetada, eriti kui suurlaen on võetud eelnevate kiirlaenude refinantseerimiseks. Ühel praegu aktiivsel laenutaotlusel oli inimene 1000€ suuruse palga juures kiirlaene võtnud nii suurel määral, et tema kohustuste kuumakse oli 4100€. Minu jaoks on seal risk ilmselgelt liiga suur ja selles valguses pigem võtan portfelli 15% intressiga laenulepingu, mis on lühema ajaga (väiksem summa) kui et 28% intressimääraga 5 aasta pikkuse investeerimispakkumise. Kardan, et ühel momendil tasub suurtesse laenudesse investeerimine valusalt kätte.

Üks probleem, mis isePankuris on esile kerkinud ja mis minus suuri kahtluseid äratab: paika on pandud reeglid, et ühte laenu saab investor maksimaalselt panustada kas 20% suuruse osaga või kuni 500€ suuruse summaga. Kui emb-kumb kriteerium täidetakse esimesena, siis on kõigi eelduste kohaselt investori jaoks lagi ees. Täna on paari laenu puhul näha, et 500€ kriteerium ei pea paika. Ühel investoril on suurde laenu õnnestunud kuidagi investeerida ca 1600€. Kas olen siis mina reeglitest valesti aru saanud või on osav investor süsteemi üle mänginud?

isePankur võiks muutuda läbipaistvamaks. Kuna nad on loonud foorumi, siis ettevõtte töötajad/ juhtkond peaks rohkem suhtlema investorite ja laenajatega läbi foorumi. Ükskõik kui valusad teemad ka üleval ei ole.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s