Nädalaülevaade: 15.04 – 21.04 (2013)

Hei-hei!

Nädal oli mõnes mõttes edukas, teises mõttes mitte nii väga. Uusi laenulepinguid sõlmisin vaid 3 tükki, kuid selle eest olid nad prisked ehk 28% intressimääraga. Põhiosa tagasitiksumist tuleb nende laenude puhul oodata 3 kuni 5 aastat, olenevalt lepingust. Kvaliteedi poolest olid kaks laenulepingut parima reitinguga ning üks tagasihoidliku A700 märgisega.

Kaks investeerimispakkumist on alles ootel ning nendele vastust ootan juba uuel nädalal. Üks tõenäoliselt õnnestub, teine paraku mitte.

Käbisid kandsin kontole 15€ jagu. Taktikana tundub iganädalane 10-20€ kandmine huvitav, ent reaalsuses mingisuguseid jooni maha tõmbama hakata ei soovi. Siis läheb alati nihu.

Üle-eelmise nädala kuuest viivislaenust kaks said tasutud ning kaks üsnagi arvestatava ajatärmini. Üks lubaja on sedakorda taas alt vedanud ning ühte ei ole peale viimast, märtsi lõpu lubadust enam kohata suutnud. Nädala jooksul saatsin kõigile võlgnejatele küsimuse maksmise kohta, kaks neist ka vastasid.

Tootluskõverast positiivset rääkida ei saa. Lootsin juba sel nädalal tagasi olla üle 10% tootluse „klubis“. Tänane seis näitab 8.75% per annum. Sellegi poolest on kõva edasiminek eelmise nädala 4% kandist. Usun, et kuu jooksul saab see eesmärk täidetud, siis jääb üle seda vaid hoida!

Investeeringuid konkreetselt välja enam ei too. Keda need ikka huvitavad, eks. Minu meelest on palju mõnusam lugeda-vaadata üldiseid graafikuid, portfelli struktuuri muutuseid ja intressikõverat. Seda rada üritan nüüd sammuma hakata. Rohkem pilti, vähem möla.

Üks idee on mõttes veel mõlkumas, iseasi, kas leian piisavalt võimalusi ja motivatsiooni ta teoks teha. Sellest juba võib-olla tulevikus.

Uuelt nädalalt palju ei toota. Maksimaalselt 2 laenulepingu sõlmimist. Arvestades, et kogu aprilli jooksul on sõlmitud juba 16 laenulepingut, siis kogu aprilli saagiks võiks jääda 20 lepingut. Et oleks mais midagi püüda ja ületada. Normaalseks võiks pidada 8-12 lepingu sõlmimist ühe kalendrikuu jooksul. Eks mai kuus (juhul kui mulle meelde tuletate) teen väikese graafiku lepingu sõlmimise hulgast selle aasta nelja kuu jooksul. Hiljem on tagantjärgi kindlasti põnev jälgida.

Üks mõte mis peast veel läbi käinud on: teha mingisugune emotsiooni kirjeldav näidik, mida siis vastavalt iga nädal uuendan. Selleks tuleks muidugi välja töötada erinevad suunad-valdkonnad ja vastavalt sellele punktid määrata. Kunagi kui aega leian, siis vast proovin mõtte selles suunas uuesti tööle panna. Olemuselt on ta muidugi pigem subjektiivne kui et objektiivne näidik. Hetkel ajaga kiita pole, koolis eksamid tulemas, tööl palju põnevat toimumas ning rulluiskudelt sai tolm maha pühitud.

Ideed-ettepanekud on alati oodatud. Näiteks läbi Facebooki kommuuni “Rahapuu”.

Olge mõnusad! 🙂

2 kommentaari “Nädalaülevaade: 15.04 – 21.04 (2013)

 1. Priit

  Saan aru, et su strateegia on anda väikene summa ning võimalikult paljudele.
  1. Palju sul aega kulub sellele nädalas? (tegevusele isePankuri asjadega)
  2. Kas ei oleks mõttekam anda suurem summa vähematele inimestele?

  Meeldib

 2. Tauri

  Hei, Priit!

  Vastused su küsimustele tulevad siit.
  1) Kuna mul on selle teema suhtes praegu ahvivaimustus peal, siis ma õhtuti istun päris pidevalt isePankuris. Loen foorumit, kasutajatingimusi, laenutaotluseid. Seega ei oleks siin mõistlik teha mingisugust ajalist tasuvusanalüüsi. Kui ühel hetkel ära peaksin tüdinema, siis seadistan isePakkujad vastavalt, et nemad minu eest kogu töö ära teeksid. Sisuliselt siis ei olegi vaja enam siin vaatamas käia (isePakkuja pakub automaatselt kriteeriumitele sobivatesse laenudesse etteantud summa). Kui soovid investeerida, siis esimene kord paned isePakkujad paika ning järgmine kord võid tagasi asja uurima tulla siis kui ise tahad, kas või aasta pärast. Küsimus oli hea, ilmselt tasub selle kohta kerge postitus teha.
  2) Selle projekti algne mõte oli näidata inimestele, et täna võib edukalt investeerida ka vaid 5€ summaga. Tootlus ilmselt uut autot just kohe selle pealt osta ei luba, ent see on algus. Teine teema on näidata rahavoogude võlusid – kui sul ülepäeva jookseks sisse näiteks 10€ raha, siis see oleks juba väga meeldiv tugi (kuus seega 100€). Nendest kahest kriteeriumist lähtudes tuligi algselt investeerida väike summa paljudesse laenudesse, et kõike seda head välja näidata.

  Probleem on ka viivislaenud, mis väikese mahu korral kipuvad suure osa portfellist ampsama. Kuna olen strateegiat muutnud ja portfelli kinnisemaks muutnud avalikkusele, siis annab see kergeid vihjeid, et ilmselt võib midagi juhtuma hakata? 🙂 Eks siis ole ka suuremad panused laenu kohta mängus. Praegune kriteerium on püüda püsida 2% graafikus (seega ühte laenu mitte rohkem kui 2% portfellist.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s