Ülevaade senimaani toimuvast

Investeerimisega isePankuri veebikeskkonnas alustasin 20. detsembril 2012, kui väljastasin esimese 5 euro suuruse laenu A700 krediidiprofiiliga investorile auto soetamiseks (A700: vaba kassavoog kuus on 250€ või enam, maksehäired on lõpetatud 6 kuud kuni 1 aasta tagasi). Sarnaselt minuga osales selles laenus ligikaudu 100 investorit ning 1800€ laenusumma intressimaksega 28% saadi kokku. Esimene tagasimakse oli kokku lepitud veebruari kuu algusesse ning seda sellest järgneva igakuise maksekohustusena järgmiseks kolmeks aastaks. Kaks kohustuslikku makset on senimaani viisakalt laekunud. Vahemärkuseks ütlen, et A1000 on kõige kõrgemakvaliteedilisema laenaja hinnang. Tal on 250 või enam eurot vaba kassavoogu ühe kuu jooksul ning maksehäired puuduvad. Samal ajal C600 on kõige nõrgemakvaliteedilisem laenaja hinnang.

Detsembris väljastasin kokku 2 laenu, milledest mõlemad on praegusel juhul õigeaegse laekumisega olnud.

Jaanuaris kasvatasin oma väljastatud laenude hulga 11 laenulepinguni. Praeguseks tuleb paraku tõdeda, et kaks neist on viivises laenulepingud (laenuvõtja ei ole osamakset tähtajaks tasunud). Ühe puhul on laenu tagasisaamise lootus üsnagi suur, sest kasutaja on ise teinud portaali vastavaid märkmeid ning loonud kergemat sorti usalduse asja laabumisest. Teine laen on aga hetkeseisuga üsnagi ebakindel, kuid esialgu ei taha põhjapanevat mahakandmist veel teha.

Kui eelnevalt oli isePankuri meetoditega arvutatav aastane tootlus 25-28% kandis, siis tänu kahe viibiva laenulepingu tõttu kukkus aastatootlus mõneks päevaks 5% kanti. Samas 11 laenulepingut ei ole veel see kogus, millega oma arvamust sotsiaalpanganduse kohta tsementeerida.

Veebruaris duubeldasin senise laenulepingute hulga 22 lepingu peale, mis tähendas, et senimaani on kuude lõikes väljastatud laenulepingute koguarv pidevalt kasvanud. Iseenesest minu investeerimisprofiili juures oleks 5-8 lepingut ühe kuu kohta oodatav tulemus ja seetõttu sean esialgseks eesmärgiks 6 laenulepingu sõlmimise ühe kuu kohta. Arvestades 5€ lepingu kohta, siis tähendab see 30€ investeeringut kuus. Samuti olen maha tõmmanud väikese juti aastatootluste kohta: eesmärgiks olen pannud 10% tootluse saavutamise aasta baasil, seda isePankuri tootluse arvutamise skeemi järgi. Kui suudan leida parema arvutusmeetodi, siis tõenäoliselt hülgan senise valemi.

Märtsis ei olnud ma lepingute väljastamisel kuigi edukas. Siin olid mitmed segavad faktorid: esmalt andsid kaks viivises laenu üsnagi halva emotsionaalse tunde. Kaotada ei meeldi kellelegi. Samas jõudsin üsnagi kiiresti tõdemusele, et lepingute koguarv on alles liiga väike. Teistpidi olid eraelus suuremad väljaminekud, mis tähendas, et tuli investeeringute osas teha järelandmisi. Märtsis andsin välja kokku 3 laenu, millest üks oli summas 10€. Ilmselt oli tegu liigse emotsionaalsuse ja järelandmisega enesekehtestatud reeglite suhtes, kuna enne investeerima hakkamist otsustasin, et väljastan vaid 5€ suuruseid laenusid kuni portfell on piisaval suureks kasvanud.

Aprillis teen märtsikuise uimerdamise tasa ning juba olen isePankurisse kandnud 40€. Kokku on isePankuris hetkeseisuga 180€, millest väljastatud laenude summa moodustab 135€. Kolm laenulepingut on alles töös ning loodan nendest osa saada.

Kindlasti piiluge ka eesmärkide alalehte, kus üritan täiendada jooksvate ja pikaajaliste eesmärkide nimistut.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s